زعفران مرغوب چه زعفرانی است

زعفران مرغوب چه زعفرانی است

زعفران مرغوب چه نوع زعفرانی است و مشخصات و ویژگی های زعفران مرغوب و زعفران اعلا چیست؟ در این پست شما را با زعفران اعلا و مشخصات آن آشنا می کنیم.

زعفران زراعی با نام عمومی «saffron» و نام علمی «crocus staivus»  گرانبهاترین گیاه زراعی موجود بر روی کره زمین است و جزو معدود گیاهانی است که با واحدهای کوچک مثل گرم و مثقال ، خرید و فروش می شود.

مشخصات زعفران مرغوب

  1. ظهور چمچمه و گل قبل از هر اندام دیگر گیاه
  2. شروع دوره رشد در پاییز و انتهای دوره رشد در بهار
  3. عدم تولید بذر بارور با وجود تولید گل های فراوان

خرید زعفران مرغوب

زعفران زراعی گیاهی است علفی، دائمی و دارای ساقه زیرزمینی (بنه) که در بین کشاورزان به «پیاز زعفران » مشهور است. در رأس پیازها بسته به درشتی و شادابی آنها از ۱ الی ۴ جوانه رأسی دیده می شود که تولید گل و برگ می کنند.

پیاز زعفران به فاصله کمی بعد از گلدهی از بین می رود. پیازهای جدید اغلب در بالای پیازهای قبلی بوجود می آید و به همین دلیل پیازهای جدید به سطح خاک نزدیک می شوند. ریشه های زعفران ، افشان و کوتاه بوده و به خاکی با عمق مناسب، حاصلخیز و سبک نیاز دارد.

پوشش گل از سه کاسبرگ و سه گلبرگ همرنگ بنفش تشکیل شده است و تشخیص آنها از یکدیگر مشکل می باشد. هر گل سه عدد پرچم زرد رنگ را در خود جای داده است.

تخمدان گل زعفران در چند سانتی متری سطح خاک قرار دارد. خامه ، میله باریک و بلندی است که از روی تخمدان بیرون می آید و در انتها به سه کلاله قرمز رنگ ختم می شود. قسمت ارزشمند و مورد استفاده زعفران ، همین کلاله سه شاخه است.

این مقاله را هم از دست ندهید:
فروشنده عصاره زعفران مرغوب

برگ ها معمولا بعد از گل ها ظاهر می شود، مگر آنکه در آبیاری زعفران عجله شود. برگ ها مستقیما از روی پیاز خارج می گردد و فاقد ساقه هوایی است. مجموعه برگ ها و گل های مربوط به یک جوانه رأسی در داخل یک پوشش غلاف مانند (چمچمه دو کفه ای سفید رنگ) قرار دارد.

وظیفه این پوشش حفاظت از اندام های رویشی و زایشی می باشد. چمچمه اولین اندامی است که سطج خاک را می شکافد و از خاک بیرون می آید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران قائنات شماره موبایل: 09159641840
شماره زعفران قائنات شماره موبایل: 09156643790
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09159641840
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09156643790
کانال تلگرام زعفران قائنات تلگرام: ورود به کانال تلگرام

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.