قیمت زعفران کیلویی و گرمی

قیمت زعفران کیلویی و گرمی

قیمت هر کیلو زعفران چقدر است؟ قیمت زعفران گرمی چند هزار تومان است؟ آیا قصد خرید زعفران عمده به صورت کیلویی و گرمی را دارید؟

قیمت زعفران کیلویی امروز

قیمت زعفران کیلویی امروز:

قیمت زعفران بسته به نوع و درجه کیفیت آن متفاوت میباشد. قیمت کیلویی زعفران برای انواع زعفران به شرح زیر میباشد:

  • قیمت زعفران سرگل ۱۰۵۰۰
  • قیمت زعفران نگین ۱۲۴۰۰
  • قیمت زعفران پوشال ۹۸۰۰

هر چه خلوص زعفران بیشتر باشد قدرت رنگ دهی و همچنین عطر بهتری دارد. البته کیفیت زعفران به محل کشت و هم چنین نحوه خشک کردن آن هم بستگی دارد. در حال حاضر مرغوب ترین زعفران دنیا در قاینات و تربت حیدریه کشت و برداشت می شود.

بسته به اینکه شما چه درجه کیفیت زعفران را می خواهید؛ قیمت‌ها متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال زعفران سرگل به درجه کیفیت های زعفران سرگل صادراتی، سرگل درجه یک و سرگل ممتاز تقسیم‌بندی می‌شود که قیمت‌ها متفاوتی نیز دارند.

مسئله دیگر این است که قیمت زعفران مانند سایر محصولات نیست و روزانه تغییر می‌کند. هنگام خرید زعفران اطلاع از قیمت روز زعفران بسیار کمک کننده خواهد بود. در سایت فروشگاه زعفران ممتاز قائنات قیمت روز زعفران ارائه شده است. با پیگیری روند قیمت ها از سایت میتوانید در بهترین بازه ی زمانی اقدام به خرید زعفران نمایید.

انواع زعفران:

قیمت زعفران کیلویی 99 قیمت زعفران مثقالیزعفران به انواع؛ زعفران دسته، پوشال، سرگل و نگین تقسیم‌بندی می‌شود. اساس این تقسیم بندی؛ میزان سفیدی همراه کلاله قرمز رنگ زعفران می باشد به ترتیبی که گفته شد از میزان سفیدی زعفران کم شده به طوریکه زعفران نگین، زعفرانی تمام قرمز می باشد.

زعفران نگین بهترین و گران‌بهاترین نوع زعفران بوده و دارای انواع مختلفی از قبیل نگین، شبه نگین، نگین سوپر، نگین پوشالی و… می باشد .معمولا جهت صادرات زعفران از زعفران نگین استفاده می شود و دارای  قدرت رنگ‌دهی بالا (حدود ۲۵۰ واحد) است.

این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت عمده زعفران سرگل درجه یک قائنات

زعفران سرگل برایش نام های دیگری از قبیل زعفران ممتاز، زعفران ممتاز قائنات، زعفران ممتاز قائنات مشهد، زعفران سر ریشه و سر قلم مورد استفاده قرار می گیرد. در زعفران سرگل، کلاله ها کاملا از هم جدا بوده و زعفرانی تماما قرمز است.

زعفران پوشال بخش کلاله قرمز رنگ رشته زعفران به همراه ۱ تا ۳ میلیمتر از بخش خامه زرد رنگ می‌باشد و در واقع انتهای کلاله، سفیدی وجود دارد.

زعفران دسته اصلی ترین ترین نوع زعفران است که از کنار هم چیده شدن و خشک شدن تمامی یک رشته (خامه و کلاله با هم) به‌دست می‌آید. بخش خامه معمولا ۳ تا ۵ میلیمتر بوده و بسته به کیفیت زعفران، بخش کلاله می‌تواند از آن کوتاهتر یا بلندتر باشد.

برای آشنایی بیشتر با انواع زعفران و تفاوت بین آنها می توانید به مقالات ارائه شده در سایت مراجعه کنید.

نحوه محاسبه قیمت زعفران مثقالی و کیلویی:

عامل اصلی تعیین کننده قیمت زعفران؛ نوع و درجه کیفیت آن است. انواع زعفران را در قسمت قبل توضیح دادیم. درجه کیفیت زعفران نیز بر اساس معیارهایی مانند قدرت رنگ دهی زعفران و کیفیت ظاهری کلاله ها متفاوت میباشد.

به صورت یک قانون کلی هر چقدر میزان سفیدی همراه کلاله ها کمتر و ضخامت و طول کلاله ها بیشتر باشد کیفیت زعفران بالاتر خواهد بود. در بین انواع زعفران؛ زعفران نگین مرغوب ترین و گرانبها ترین نوع زعفران است.

قیمت زعفران کیلویی نیز بر اساس درجه کیفیت آن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال قیمت یک کیلو زعفران سرگل درجه یک صادراتی ۹۵۰۰۰۰۰ و قیمت هر کیلو زعفران سرگل ممتاز ۸۶۰۰۰۰۰ می باشد. از آنجا که هر کیلو زعفران معادل ۱۰۰۰ گرم زعفران است؛ قیمت گرمی زعفران به راحتی قابل محاسبه خواهد. در این مثال قیمت هر گرم زعفران سرگل درجه یک صادراتی ۹۵۰۰ تومان خواهد بود.

این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت خرید زعفران خوب

قیمت مثقالی زعفران نیز به راحتی قابل محاسبه است. از آنجا که هر مثقال معادل ۴٫۶۰۸ گرم است با یک ضرب ساده می توان قیمت مثقالی زعفران را بدست آورد.

پیش بینی قیمت زعفران:

قیمت زعفران کیلویی امروز در سال 99بخشی از گرانی زعفران به دلیل ورود افراد غیرحرفه ای و دلالان به بازار این محصول است.

رشد صادرات زعفران و مسائلی مانند پیمان سپاری ارزی و برگشت ارز به کشور، باعث شده قاچاق زعفران در کشور افزایش یابد و در نتیجه موجب افزایش تقاضا برای این محصول شده است.

بطور کلی عوامل زیر بر قیمت زعفران تاثیرگذارند:

۱- میزان عرضه و تقاضا

۲- وضعیت صادرات زعفران: میزان صادرات زعفران، تعرفه های گمرکی صادرات زعفران به خارج از کشور، روابط بین کشورها، نرخ ارز، میزان تولید زعفران ازجمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت زعفران می‌باشند.

طبق آمار گمرک کشور میزان صادرات زعفران ۳۰ درصد افزایش داشته است.  با توجه به نوسانات قیمت ارز در کشور، قیمت زعفران در سال جدید به طور دقیق مشخص نیست. اما می توان پیش بینی کرد که با ثابت ماندن شرایط؛ قیمت زعفران در سال جدید، نوسانات قیمتی زیادی نداشته باشد.

۳- زمان خرید زعفران: باید توجه داشت که هرچقدر به فصل برداشت زعفران نزدیک می‌شویم، کم شدن میزان عرضه زعفران به بازار در شش ماهه نخست سال جدید وجود خواهد داشت. با کاهش عرضه و افزایش تقاضا احتمال افزایش قیمت زعفران هم دور از انتظار نخواهد بود.

پیش‌بینی می‌شود امسال تولید زعفران در کشور حداقل بین ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش یابد. به دلیل بارندگی‌های خوبی که امسال اتفاق افتاده و افزایش سطح زیرکشت در استان‌های مختلف، پیش بینی افزایش تولید زعفران را داریم.

خرید زعفران کیلویی و گرمی به صورت تضمینی و با قیمت ارزان:

قیمت یک کیلو زعفران در سال 99 قیمت یک مثقال زعفران امروزفروشگاه زعفران ممتاز قائنات عرضه کننده انواع زعفران اصل قائنات به سراسر کشور می باشد. این فروشگاه در منطقه قائنات خراسان جنوبی واقع است. خراسان جنوبی از بزرگترین تولیدکنندگان زعفران مرغوب در کشور است. فروشگاه ما برای تامین زعفران اصل و با کیفیت هیچ محدودیتی ندارد. ما در همه ایام سال به زعفران اصل قائنات دسترسی آسان داشته و در مقادیر عمده و کیلویی می‌توانیم زعفران را به دست مصرف‌کنندگان برسانیم.

این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت روز زعفران قائنات اعلا

مزیت بزرگ فروشگاه ما این است که بدون واسطه فعالیت می‌کنیم. بنابراین زعفران را با قیمت تولیدشده در استان خودمان به سایر استان‌های کشور نیز ارسال می‌کنیم. اساس کار ما فروش بیشتر و سود کمتر میباشد. کیفیت بالای محصولات و کسب رضایت مشتریان سبب شده در طول سال‌های فعالیت مان؛ هم وطنان زیادی از سراسر کشور مشتری همیشگی ما باقی بمانند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران قائنات شماره موبایل: 09159641840
شماره زعفران قائنات شماره موبایل: 09156643790
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09159641840
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09156643790
کانال تلگرام زعفران قائنات تلگرام: ورود به کانال تلگرام

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.