زعفران خوب چه زعفرانی است؟

زعفران خوب چه زعفرانی است؟

زعفران خوب چه زعفرانی است؟ برای خرید زعفران خوب و اعلا به چه نکاتی باید توجه کرد؟ از کجا می توان زعفران خوب و ۱۰۰% اصل را با قیمت مناسب خریداری نمود؟ آیا می خواهید در زمینه خرید زعفران اطلاعات مفید و کاربردی کسب نمایید؟

امروزه خواص زعفران و کاربرد زعفران در صنایع مختلف بر کسی پوشیده نیست. از زعفران در درمان سوءهاضمه، یرقان، هپاتیت، اسپاسم، دیابت و … و نیز به عنوان اشتها آور، نشاط آور و محرک معده استفاده می شود.

زعفران در صنعت برای رنگ آمیزی ابریشم و نخ، در صنایع آرایشی به عنوان پاک کننده و صنعت داروسازی کاربرد دارد. خواص بیشمار زعفران سبب شده استفاده از زعفران در داخل و خارج از کشور به طور چشم گیری افزایش یابد. افزایش خرید عمده زعفران توسط مصرف کنندگان داخلی و افزایش صادرات زعفران به خارج از کشور تایید کننده این موضوع می باشد.

برای بهره گیری از خواص زعفران بایستی زعفران خوب و با کیفیت را تهیه و خریداری نماییم تا بتوانیم بیشترین میزان استفاده از رنگ و طعم و سایر خواص زعفران را ببریم.

اگر از خریداران زعفران هستید شاید اینکه، زعفران خوب چه زعفرانی است سوال شما هم بوده باشد.

قیمت یک مثقال زعفران

زعفران خوب زعفرانی است که دارای بالاترین میزان رنگ دهی، عطر و طعم باشد. کروسین، پیکروکروسین و سافرانال ترکیبات موجود در زعفران هستند که به ترتیب عامل رنگ طعم و عطر زعفران می باشند.

آب و هوا و شرایط جغرافیایی بر روی کمیت و کیفیت ترکیبات موثر زعفران کاملاً تاثیرگذار است و زعفرانی که در نقاط مختلف کشت و برداشت می شوند ممکن است دارای درصد متفاوتی از ترکیبات زعفران باشند.

زعفران قائنات خراسان جنوبی به دلیل دارا بودن شرایط اقلیمی مساعد مرغوبترین زعفران دنیا شناخته شده است. زعفران قائنات دارای قدرت رنگ دهی بالا و عطر و طعم بی نظیر است.

یکی دیگر از معیارهای زعفران خوب ویژگی های ظاهری زعفران است. زعفران خوب زعفرانی است که دارای کلاله های درشت، سالم و دارای رنگ قرمز خوشرنگ باشد. چنانچه پس از برداشت زعفران کلاله های زعفران در شرایط نامناسب و طبق اصول ناصحیح خشک شوند تیره و بد رنگ شده و از کیفیت عطر و طعم آن نیز کاسته خواهد شد.

نحوه جداسازی کلاله های زعفران، خشک کردن و بسته بندی زعفران از دیگر عوامل موثر بر کیفیت زعفران هستند.

فروشگاه زعفران ممتاز قائنات از تولیدکنندگان زعفران اصل قائنات می‌باشد. در فروشگاه زعفران ممتاز قائنات از مرحله کاشت زعفران گرفته تا فرآوری و بسته بندی زعفران، با بهره گیری از تجربه و دانش افراد متخصص و زعفران کاران بومی منطقه همه مراحل طبق اصول صحیح و استاندارد انجام شده و در نهایت زعفران با کیفیت بالا به مشتریان عرضه می شود.

با خرید زعفران از فروشگاه ما می توانید طعم وعطر واقعی زعفران را تجربه نمایید.


خرید زعفران قائنات , قیمت روز زعفران قائنات

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۵۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.