زعفران ایران

زعفران ایران

ویژگی های زعفران ایرانی که سبب شده در جهان مطرح باشد، چیست؟ میزان صادرات زعفران به سایر کشورها چقدر است؟ قیمت زعفران ایران در خارج از کشور چقدر است؟

زعفران ایران جایگاهی ویژه ای در دنیا دارد. علت شهرت جهانی زعفران ایرانی چیست؟ زعفران ایران به دلیل کیفیت بالا از نظر قدرت رنگ دهی و عطر و بو و طعم بی نظیری که دارد؛ رتبه نخست کیفیت را در دنیا به خود اختصاص داده است. زعفران به دلیل شرایط اقلیمی و سابقه دیرینه که در ایران در رابطه با کشت آن وجود دارد؛ از کالاهای صادراتی ایران محسوب می‌شود. زعفران گیاهی گرمسیری است و به آب زیادی نیاز ندارد.

شرایط آب و هوایی حاکم بر ایران به خصوص استان خراسان جنوبی به گونه ای است که باعث تولید بهترین زعفران شده است.

با توجه به خواص فوق العاده زعفران، مردم سراسر دنیا از این چاشنی خوش عطر و طعم استفاده می‌کنند و این موضوع سبب شده صادرات زعفران ایرانی هر ساله افزایش چشمگیری داشته باشد.

صادرات زعفران سبب ارزآوری بیشتر برای کشور می‌شود. در فرآیند صادرات و فروش زعفران این مشکل وجود دارد که محصول را چطور به دست مصرف‌کننده برسانیم که سود اصلی به دست تولیدکننده داخلی و کشاورز برسد. متاسفانه با اینکه زحمت اصلی تولید زعفران بر دوش کشاورزان است اما واسطه‌ها و متقاضیان خرید زعفران تعیین کننده قیمت نهایی زعفران هستند و پس از خرید زعفران با قیمت پایین از کشاورز آن را به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کنند.

نوسانات ارزی در کشور هم سبب شده که قیمت زعفران در داخل کشور با قیمت زعفران در خارج از کشور بسیار متفاوت باشد. با تثبیت نرخ خرید زعفران از کشاورزان، ورود زعفران به بازار بورس و کنترل عرضه و تقاضای زعفران می توانیم زعفران را به عنوان برند ملی خود به دنیا ارائه کنیم.

به امید روزی که بتوانیم مرجع قیمت زعفران در دنیا باشیم. برای کسب اطلاعات در زمینه خرید و فروش زعفران می توانید با ما تماس بگیرید.

خرید زعفران قائنات , قیمت روز زعفران قائنات

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۶۳

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.