قیمت بهترین انواع زعفران اصل ایرانی

قیمت بهترین انواع زعفران اصل ایرانی

بهترین نوع زعفران اصل ایرانی چه نوع زعفرانی است؟ و چه ویژگی هایی نسبت به بقیه زعفران ها دارد؟ بهترین مراکز رسمی جهت فروش و قیمت گذاری انواع زعفران اصل ایرانی کدامند؟ قیمت بهترین انواع زعفران اصل را از کجا بدانیم؟

از آن جایی که زعفران محصول انحصاری ایران است و ایران حرف اول را در تولید آن در دنیا می‌زند، انتظار می رود که رشد صادرات زعفران بیشتر از آن چیزی که هم اکنون است باشد.

برخی بازارها در دنیا مصرف کننده زعفران اصل ایرانی هستند، اما کشورهایی مانند اسپانیا با تبلیغات زیادی که انجام می‌دهند، اجازه این موضوع را نمی‌دهند تا این بازارها متوجه شوند زعفرانی که استفاده می‌کنند، محصول و دست رنج ایران است.

قیمت بهترین انواع زعفران اصل ایرانی

بیش از ۹۵ درصد از زعفران جهان در ایران تولید می‌شود اما ارزش افزوده این محصول نصیب کشورهایی نظیر اسپانیا (بزرگترین واردکننده زعفران ایران) می‌شود در صورتی که بیشترین زحمت برای طلای سرخ در ایران کشیده می‌شود چرا که برای به دست آوردن یک کیلوگرم زعفران خشک باید کشاورزان ساعت‌های متمادی ۱۷۰ هزار دانه گل را از کلاله جدا کنند و با حساسیت بالایی خشک کنند.

اسپانیا سالی یک تن زعفران تولیدی دارد اما از ایران حدود ۴۰ تن زعفران اصل می خرد و سپس این زعفران خریداری شده را به اسم زعفران اسپانیا به فروش می رساند.

یکی از مشکلات بازار صادرات زعفران را نوسان قیمت در داخل می توان دانست. گاهی در طول یک هفته حدود ۶۰۰ هزار تومان در یک کیلو زعفران، افزایش قیمت ایجاد می‌شود، بنابراین این نوسانات ورود به بازارهای صادرات را نیز دچار مشکل می‌کند.

زعفران اصل ایرانی عمدتا مربوط به مناطق جغرافیایی خاص است و به همین دلیل، جغرافیا تاثیر فراوانی بر روی کیفیت این نوع محصول دارد.

زعفران اصل ایرانی بهترین بازده رنگی و طعم و عطری را دارد، و به همین دلیل مشتریان آن فراوانند، و قیمت آن همواره نوسانی تغییر می کند.

شما برای اطلاع از قیمت بهترین انواع زعفران اصل ایرانی، و خرید آن می توانید با فروشگاه زعفران ممتاز قائنات تماس بگیرید.


خرید زعفران قائنات , قیمت روز زعفران قائنات

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۵۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.