فروش انواع پیاز زعفران در کرمان

فروش انواع پیاز زعفران در کرمان

آیا کرمان از لحاظ آب و هوایی برای کشت پیاز زعفران مساعد است؟ نمایندگی فروش پیاز زعفران در کرمان کجاست؟ از کجا بتوانیم پیاز زعفران باکیفیت در کرمان پیدا کنیم؟

با توجه به اینکه زعفران از لحاظ آب نیاز به آب فراوانی ندارد باعث شده که کشاورزان کرمانی برای کشت این محصول اقدام کنند و بتوانند زعفران را در این استان برداشت کنند.

زعفران گیاهی است که در مناطق نیمه بیابانی و معتدل کرمان به خوبی قابلیت تولید دارد، و به این ترتیب می توان گفت حدود ۸۰ درصد مناطق این استان در تولید زعفران مستعد می باشند.

با توجه به محدودیت منابع آبی در استان کرمان، با تغییر الگوی کشت، محصول زعفران علاوه بر ایجاد درآمد، اشتغال زایی و صادرات ، جایگزین مناسبی برای محصول پسته خواهد بود و از این رو کشاورزان کویر از این مهم به خوبی استقبال کرده اند .

با توجه به مشکل کم آبی در این استان و نیاز به بازنگری الگوی کشت باید کشت محصولات با مصرف آب کمتر ترویج داده شود که برای این کار زعفران به دلیل نیاز کمتر به آب و مناسب بودن آب و هوای استان برای کشت این محصول ، مناسب است.

منطقه کویر، در استان کرمان شهرستان‌های زرند، رابر، راور، شهربابک، بردسیر، بافت، سیرجان، بم، رفسنجان و کرمان مستعد کشت زعفران هستند و در این میان زرند با داشتن بالاترین سطح کشت رتبه نخست تولید زعفران ‌کرمان را دارد‌ .

هدف از کشت پیاز زعفران در استان کرمان ترویج و توسعه این کشت با توجه به کم‌آبی است، ضمن آنکه ایجاد اشتغال به صورت مستقیم و غیرمستقیم و ایجاد ارزآوری و آشنایی و توسعه فرهنگ مصرف زعفران در کشور از جمله اهداف است.

این مقاله را هم از دست ندهید:
تهیه بهترین پیاز زعفران قائنات برای کاشت

شما برای اطلاع از چگونگی کاشت زعفران در استان کرمان و شهرستان های آن، و اطلاع از قیمت و آدرس نمایندگی فروش انواع پیاز زعفران در کرمان، می توانید فروشگاه زعفران ممتاز قائنات در تماس باشید.

 

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.