زعفران پوشال قائنات

زعفران پوشال قائنات

زعفران پوشال قائنات : ابتدا لازم است که تصریح کنیم که این اسم برازنده زعفران ایرانی با این همه آوازه نیست. کسی که اطلاعات چندانی از زعفران ندارد فکر میکند که زعفران پوشال قائنات چون از مرغوبیت لازم برخوردار نیست به این نام خوانده می شود ؛ اما در اصل علت این نامگذاری ، حجم زیاد است که اشغال می کند.
برای تهیه زعفران پوشال قائنات پس از شکافتن گل ، کلاله ها از محل اتصالشان به گونه ای که هر سه کلاله با هم باشند، جدا می شوند. هر چه میزان ساقه سفید کمتر باشد، پوشال مرغوب تر خواهد بود. زعفران توسط کشاورزان بیشتر به این شکل برداشت می شود.

پوشال نگین قائنات : پوشال هایی که از نظر کیفیت ظاهری و ضخامت کلاله در حد اعلا باشند. در اصطلاح بازار « زعفران نگین » گفته می شود. این نوع پوشال بالاترین قیمت را در بین انواع زعفران دارا می باشد.

زعفران پوشال قائنات در واقع بخش کلاله قرمز رنگ به همراه ۱ تا ۳ میلیمتر از بخش خامه زرد رنگ ( بخش سفیدی ) می‌ باشد. از آنجا که نسبت به زعفران دسته ، مقدار نسبی کلاله بیشتر می‌ باشد قدرت رنگ دهی آن نیز بیشتر بوده و بسته به کیفیت آن در حدود ۱۷۰ تا ۲۵۰ واحد خواهد بود.
این نوع زعفران، قلم درشت و حجیم ، مقدار سفیدی کم و رنگ روشنی دارد. برخی از افراد به دلیل اتصال کلاله به خامه و کاهش احتمال تقلبی بودن، به این نوع زعفران اعتماد بیشتری دارند.

 

پوشال قلمدار :

این نوع زعفران دارای دم و سفیدی است و هر سه شاخه به هم متصل می باشد. ولی بایستی شاخه های زعفران درشت و بدون خم خوردگی باشد.

این مقاله را هم از دست ندهید:
مشخصات زعفران صادراتی ایران

زعفران پوشال قلمدار اعلا

پوشال معمولی :

این نوع زعفران دارای دم و سفیدی است و هر سه شاخه به هم متصل می باشد و همچنین شاخه های زعفران درشت نیست و دارای خم خوردگی می باشد. اما نکته قابل توجه این است که این نوع جنس باید به هم پیوسته و اصطلاحا «کلاف» باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران قائنات شماره موبایل: 09159641840
شماره زعفران قائنات شماره موبایل: 09156643790
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09159641840
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09156643790
کانال تلگرام زعفران قائنات تلگرام: ورود به کانال تلگرام

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.