بهترین مرکز فروش زعفران دخترپیچ قائنات

بهترین مرکز فروش زعفران دخترپیچ قائنات

زعفران دختر پیچ قائنات چه زعفرانی است و چگونه تولید میشود؟ برای خرید زعفران دسته یا دخترپیچ به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ بهترین مرکز فروش زعفران دخترپیچ قائنات کجاست؟ قیمت هر مثقال زعفران دسته دختر پیچ چقدر است؟

روش تولید زعفران دخترپیچ یا زعفران دسته:

در این روش پس از شکافتن گل، کلاله  و خامه را بدون اینکه از هم جدا کنند، در یک جهت روی هم می چینند ؛ به طوری که قسمت های سفیدی رنگ روی هم و قسمت های قرمز رنگ نیز روی هم قرار گیرند. از ۷۵ تا ۸۰ کیلو گرم گل زعفران ، حدود یک کیلو گرم « زعفران دسته قائنات یا زعفران دخترپیچ قائنات » به دست می آید.

زعفران دختر پیچ چه زعفرانی است؟

زعفران دخترپیچ قائنات یا زعفران دسته قائنات شامل قسمت کلاله و خامه، (قسمت سرخ و قسمت سفیدی زعفران) می باشد که در فارسی به آن زعفران دسته‌ و در اصطلاح استاندارد ایران رشته ای درجه ۴ نیز گفته می‌شود، و در خارج از کشور آن را به عنوان زعفران Bunch (دسته ای) یا Red & White (سرخ و سفید) می شناسند.

این نوع زعفران شامل تمام رشته یا فیلامیت زعفران است. این نوع زعفران شامل کلاله های همراه با خامه است. بخش قرمز رنگ زعفران (کلاله) همراه با دسته بصورت مرتب روی هم قرار گرفته اند و به کمک نخ بصورت دسته پیچیده شده اند.

زعفران دسته اصلی‌ ترین و پایه‌ای ترین نوع زعفران بوده که از کنار هم چیده شدن و خشک شدن تمامی یک رشته زعفران (شامل کلاله و خامه) به‌دست می‌ آید. بخش خامه معمولا ۳ تا ۵ میلیمتر بوده و بسته به کیفیت زعفران، بخش کلاله می‌تواند از آن بلندتر یا کوتاه‌تر باشد.

این مقاله را هم از دست ندهید:
زعفران نگین صادراتی

 

قدرت رنگ دهی زعفران دسته بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ واحد می‌باشد.

چینش رشته‌ ها بر روی هم یا به حالت یک‌ سویه و یا دو سویه می‌باشد. در چینش یک‌سویه، کلاله‌ ها روی یکدیگر و خامه‌ ها نیز بر روی هم قرار می‌ گیرند. در چینش دو سویه، کلاله‌ ها در دو طرف و خامه در وسط قرار می‌ گیرد.

در حالت دوم چون بخش زرد رنگ در وسط قرار می‌ گیرد، کلاله جلب توجه بیشتری دارد. از آنجا که دسته‌بندی رشته زعفران معمولا توسط بانوان انجام می‌ شود، به زعفران دسته، زعفران دخترپیچ یا دسته دخترپیچ نیز می‌ گویند.

قیمت هرمثقال زعفران دختر پیچ:

قیمت هر مثقال زعفران دختر پیچ یا دسته بستگی به کیفیت آن دارد. زعفرانی که دارای سفیدی کمتری باشد قیمت بالاتری خواهد داشت و همچنین قیمت زعفران امسالی نسبت به قیمت زعفران پارسالی بیشتر خواهد بود.

به طور کلی قیمت زعفران دسته دختر پیچ نسبت به سایر انواع زعفران ارزانتر است چرا که مقدار سفیدی آن به نسبت سایر انواع زعفران بیشتر است. برای خرید زعفران قاینات جمیتوانید با ما تماس بگیرید.

زعفران دسته قائنات , زعفران دخترپیچ قائنات , خامه , کلاله

نکات طلایی برای خرید زعفران دسته:

اگر قصد خرید زعفران دسته اعلا را دارید هنگام خرید بهتر است به چندین نکته توجه داشته باشید.

همانطور که توضیح دادیم زعفران دسته به همراه تمام بخش سفیدی متصل به کلاله قرمز رنگ می باشد. هر چقدر زعفران دسته مقدار سفیدی کمتری داشته باشد یعنی نسبت سفیدی به قرمزی کمتر باشد، زعفران مرغوب تر است.

زعفران دختر پیچ اعلا دارای کلاله های قرمز رنگ درشت، طویل و خوش رنگ می باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران قائنات شماره موبایل: 09159641840
شماره زعفران قائنات شماره موبایل: 09156643790
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09159641840
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09156643790
کانال تلگرام زعفران قائنات تلگرام: ورود به کانال تلگرام
این مقاله را هم از دست ندهید:
بهترین انواع زعفران سرگل در مشهد

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.