قیمت خرید و فروش زعفران امروز

قیمت خرید و فروش زعفران امروز

از کجا می توان از قیمت روز خرید و فروش زعفران مطلع شد؟ چه عواملی باعث افزایش قیمت خرید و فروش زعفران می شود؟

تاثیر بورس بر قیمت زعفران:

به گفته برخی ها ورود بورس در بازار زعفران سبب نگه داشتن قیمت زعفران شده است و برخی از خریداران تمایل به خرید زعفران از بورس را دارند.

البته باید توجه داشت که ثابت نگه داشتن قیمت زعفران در بورس موقتی است و بازار بورس نمی‌تواند به مدت طولانی قیمت‌ها را ثابت نگه دارد. علت این امر این است که عوامل متعددی بر روی بازار خرید و فروش زعفران اثر گذارند که از جمله مهمترین آنها می توان نوسانات نرخ ارز و دلار و میزان صادرات زعفران را برشمرد.

از طرفی کشاورزان حاضر نیستند زعفران هایی مانند زعفران سرگل صادراتی، زعفران نگین، زعفران سوپر نگین را به بازار بورس تحویل دهند بلکه ترجیح می دهند خودشان مستقیماً فروشنده زعفران باشند. زعفران هایی که در بورس خرید و فروش می شود معمولاً نسبت به زعفران های نام برده شده از کیفیت پایین تری برخوردار است.

تاثیر صادرات زعفران بر روی قیمت زعفران:

میزان صادرات زعفران ارتباط مستقیمی بر روی قیمت زعفران دارد. صادرات زعفران سبب رونق بخشیدن به بازار خرید و فروش زعفران شده و به کشاورزان نیز کمک شایانی می کند.

البته باید در نظر داشت که همه انواع زعفران برای صادرات مناسب نمی باشد. زعفران نگین و زعفران سوپر نگین بیشترین انواع زعفران برای صادرات هستند و بنابراین قیمت این نوع زعفرانها بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرد.

به عنوان مثال در سال ۹۹ با شیوع بیماری کرونا و بسته شدن راههای صادراتی باعث افت قیمت زعفران به دلیل کاهش میزان صادرات شد.

بازار خرید و فروش زعفران

خرید زعفران عمده با قیمت تضمینی در سال ۱۴۰۲:

شاید شما جزو افرادی باشید که به دنبال خرید زعفران به صورت عمده و با قیمت مناسب هستید.

برای این منظور حتماً به فروشگاه های زیادی مراجعه و قیمت ها و کیفیت های متفاوتی از زعفران را با هم مقایسه کرده‌اید تا بتوانید یک مرکز مناسب پیدا کنید.

شما در جستجوی مراکزی هستید تا بهترین قیمت کیلویی زعفران در سال ۱۴۰۲ را داشته باشد و بتوانید با خرید زعفران با قیمت مناسب را بیشترین سود در فروش را انجام دهید.

فروشگاه زعفران ممتاز قائنات با ارائه لیست قیمت زعفران این امکان را برای همه هموطنان فراهم آورده تا به راحتی از قیمت زعفران عمده و کیلویی مطلع شوند و با مقایسه قیمت ها خرید مطمئنی انجام دهند.

این مقاله را هم از دست ندهید:
بهترین قیمت زعفران اصل

اگر قصد خرید زعفران عمده با قیمت تضمینی در سال ۱۴۰۲ را دارید هم اکنون با ما تماس بگیرید.

پیش بینی قیمت زعفران در سال ۱۴۰۲ چیست؟

پیش بینی قیمت زعفران بدون در نظر گرفتن نوسانات ارز تقریباً راحت است.

کسانی که در زمینه فروش زعفران تجربه زیادی دارند با توجه به زمان فصل برداشت زعفران و میزان عرضه و تقاضا زعفران به بازار می‌توانند قیمت زعفران را پیش‌بینی کنند.

به عنوان مثال با افزایش میزان عرضه زعفران در فصل برداشت زعفران؛ قیمت زعفران در این بازه کاهشی می باشد.

در سال ۱۴۰۰ به دلیل شرایط جوی و آب و هوایی و کمبود بارندگی و تاثیرات آن بر زمینهای زعفران؛ برداشت گل زعفران از زمینهای زراعی کل منطقه کاهش ۶۰ تا ۷۰ درصدی داشته است.

همچنین به دلیل کمبود عرضه زعفران به خاطر کاهش برداشت محصول؛ روند افزایش قیمت زعفران در سال ۱۴۰۰ ادامه داشت.

در سال ۱۴۰۱ به دلیل اینکه قیمت زعفران در سال‌های قبل به اندازه کافی رشد داشت با نوسانات قیمتی چندانی مواجه نبودیم.

در آبان ماه ۱۴۰۱ میزان برداشت گل زعفران نسبت به سال گذشته اندکی افزایش داشت. گرچه تولید زعفران نسبت به گذشته زیاد نبود ولی همین افزایش اندک سبب شد میزان عرضه زعفران به بازار بیشتر باشد. در نتیجه در آبان ماه ۱۴۰۱ شاهد افت قیمت زعفران در بازار بودیم.

این روزها نوسانات نرخ ارز در کشور بسیار زیاد بوده و قابل پیش بینی نیست. از آنجا که زعفران محصولی صادراتی نوسانات نرخ ارز روی قیمت آن بی تاثیر نخواهد بود.

بسته به میزان عرضه و تقاضا به خصوص برای بازار خارج کشور و میزان صادرات؛ پیش بینی قیمت زعفران در سال ۱۴۰۲ متفاوت خواهد بود.

قیمت امروز زعفران چند است؟

پس از اتمام فصل برداشت زعفران نوسانات قیمتی زعفران نیز کمتر می شود. در آذر ماه هر سال تقریباً برداشت زعفران تمام شده و میزان عرضه زعفران به بازار و تولید سرانه زعفران مشخص شده است.

از طرفی قیمت زعفران از طرف اتحادیه ها به تمام فروشگاه ها ابلاغ می شود بنابراین قیمت زعفران مشخص خواهد بود.

با کاهش یا افزایش میزان عرضه زعفران به بازار، مقدار تولید سرانه زعفران و وضعیت صادرات زعفران؛ قیمت روز زعفران روند کاهشی افزایشی ممکن است پیدا کند. اگر می خواهید بدانید قیمت امروز زعفران چند است با ما ارتباط بگیرید.

این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت زعفران عمده و خرده سال 1402

 

قیمت زعفران گرمی و مثقالی چند است؟

قیمت زعفران گرمی و مثقالی قیمت یک مثقال زعفران در سال 99 قیمت زعفران مثقالی

یکی از اولین سوالات در مورد قیمت زعفران این است که قیمت انواع زعفران چگونه تعیین می شود. منظور از انواع زعفران، انواع مختلف زعفران در بازار شامل زعفران سرگل، زعفران دسته (رشته کامل یا دخترپیچ)، پوشال، نگین، سفیدی (کنج) می باشد.

نمودار قیمت زعفران از گران به ارزان، به این شکل است: زعفران نگین ،زعفران سرگل، زعفران پوشال، زعفران دسته، خامه زعفران.

یکی از واحدهای اصلیِ وزن زعفران، مثقال است. هر مثقال وزنی معادل ۴٫۶ گرم است. معمولا در بازار زعفران می پرسند که قیمت زعفران گرمی و مثقالی چند است؟

قیمت یک مثقال زعفران به موارد مختلفی بستگی دارد از جمله: کیفیت زعفران، نوع زعفران، بسته بندی زعفران، شهر محل خرید زعفران و عمده فروشی یا جزئی فروشی و امثال اینها.

قیمت خرید زعفران به صورت فله و یکجا با قیمت خرید زعفران یک مثقالی نیز متفاوت است. به عنوان مثال قیمت یک مثقال زعفران سرگل بین ۱۸۱ هزار تومان تا ۱۹۵ هزار تومان بصورت عمده فروشی می باشد در حالیکه قیمت هر مثقال زعفران سرگل بصورت جزئی تا ۲۵۰ هزار تومان متغیر است.

لیست قیمت روز خرید و فروش زعفران هم اکنون در سایت فروشگاه زعفران ممتاز قائنات قابل مشاهده است.

عوامل موثر بر قیمت خرید و فروش زعفران:

زعفران با ارزش بالای غذایی، درمانی و مهم تر از همه اقتصادی که دارد، هم چنین می تواند منبع بسیار خوبی جهت درآمدزایی و کارآفرینی برای شما بازدیدکننده محترم سایت باشد.

حتما شما هم هنگام خرید زعفران متوجه اختلاف قیمت فروش زعفران شده اید. علت تفاوت قیمت فروش زعفران در بین مراکز خرید و فروش زعفران چیست؟! عوامل موثر بر قیمت خرید و فروش زعفران عبارتند از:

۱- نوع و درجه کیفیت زعفران:

انواع زعفران به ترتیب قیمت عبارتند از: زعفران نگین، سرگل، پوشال و دسته.

زعفران دسته، پایه ای ترین نوع زعفران است. کشاورز پس از جدا کردن گلبرگ های گل زعفران، آن را به همان صورت خشک می‌کند که زعفران دسته نام دارد. یعنی قسمت سفیدی زعفران به طور کامل به کلاله ها متصل است. هرچقدر سفیدی موجود در زعفران کمتر باشد قیمت زعفران بالا خواهد بود.

این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت زعفران سرگل مرغوب صادراتی در مشهد

۲- نرخ ارز: امروزه کمتر محصولی وجود دارد که تحت تأثیر نوسانات ارز قرار نگیرد. زعفران محصولی صادراتی است. افزایش یا کاهش نرخ دلار سبب نوسانات قیمت خرید و فروش زعفران می‌شود.

۳- میزان عرضه و تقاضا: در فصل برداشت زعفران عرضه زعفران به بازار افزایش می‌یابد. دسترسی به حجم زیاد زعفران در زمان برداشت، ممکن است باعث کاهش قیمت زعفران شود.

خرید زعفران از کشاورز با بالاترین کیفیت:

خرید زعفران از کشاورز خرید زعفران کیلویی

یکی از باکیفیت ترین زعفران های ایران در استان خراسان جنوبی و در شهرستان قائنات کاشت و برداشت می شود. بنابراین بسیاری می خواهند بدانند قیمت زعفران قائنات که زعفرانی اصیل است، چقدر است.

فروشگاه زعفران ممتاز قائنات در استان خراسان جنوبی واقع است. بنابراین نه تنها در فصل برداشت گل زعفران بلکه در همه ایام سال به زعفران قائنات دسترسی آسان و سریع دارد.

این فروشگاه زعفران را بدون واسطه به خریداران سراسر کشور عرضه می‌کند.

اگر قصد خرید زعفران را دارید می توانید زعفران مورد نیاز خود را با کیفیتی مشخص و قابل اعتماد، از طریق سایت ماخریداری کنید. خرید زعفران از کشاورز با بالاترین کیفیت را با ما تجربه کنید.

برای خرید زعفران درجه یک به صورت کیلویی یا بسته بندی شده با ما تماس بگیرید.

قیمت هر کیلو زعفران در سال ۱۴۰۲ چند است؟

همانطور که می دانید قیمت فروش زعفران کیلویی با قیمت فروش زعفران گرمی و جزئی متفاوت است.

در فروش زعفران کیلویی به صورت فله؛ هزینه های بسته بندی حساب نمی‌شود بنابراین قیمت آن مناسب تر است. البته علت اصلی تفاوت قیمت زعفران کیلویی به نوع زعفرانی که انتخاب میکنید بستگی دارد.

بیشترین میزان فروش زعفران در بازار داخل؛ زعفران سرگل میباشد. زعفران سرگل از عطر و بو و قدرت رنگی خوبی برخوردار بوده و قیمت آن به نسبت زعفران نگین ارزان تر است.

قیمت هر کیلو زعفران سرگل ممتاز ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می باشد. برای اطلاع از قیمت هر کیلو زعفران در سال ۱۴۰۲ می توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران قائنات شماره موبایل: 09159641840
شماره زعفران قائنات شماره موبایل: 09156643790
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09159641840
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09156643790
کانال تلگرام زعفران قائنات تلگرام: ورود به کانال تلگرام

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.