لیست قیمت روز زعفران

لیست قیمت روز زعفران

آیا می‌خواهید از لیست قیمت روز زعفران مطلع شوید؟ آیا به دنبال خرید زعفران اصل با مناسبترین قیمت هستید؟ آیا می خواهید از قیمت روز زعفران در مشهد و

قیمت روز زعفران تربت حیدریه مطلع شوید؟ نمودار قیمت زعفران چگونه است؟ قیمت زعفران در سال ۹۸ چقدر است؟ قیمت زعفران در بورس چگونه تعیین می شود؟

قیمت روز زعفران در مشهد:

بسیاری از افراد به دنبال قیمت روز زعفران در مشهد هستند. قیمت زعفران در مشهد در مراکز فروش مختلف متفاوت است از طرفی زعفران با برندهای متفاوت در بازار مشهد عرضه می شود.

حتماً شما هم نام های زعفران بهرامن، زعفران سحرخیز، زعفران گلستان، زعفران قائنات و … را شنیده اید. در واقع شرکت های عرضه کننده زعفران؛ انواع زعفران را با نام های مختلف به بازار عرضه می کنند. بسته به نوع زعفرانی که عرضه می شود و همچنین نوع بسته بندی آن شرکت؛ قیمت‌ زعفران متفاوت خواهد بود.

نمودار قیمت زعفران:

همان طور که می دانید زعفران به چهار دسته اصلی شامل زعفران نگین، زعفران سرگل، زعفران پوشال و زعفران دسته تقسیم بندی می شود.

اساس این تقسیم بندی درصد سفیدی به قرمزی زعفران می باشد. هر چقدر نسبت سفیدی به قرمزی کمتر باشد، قدرت رنگی زعفران بیشتر خواهد بود. عطر و بو و قدرت رنگی زعفران در واقع مربوط به کلاله های قرمز رنگ زعفران است. به همین جهت زعفرانی که تمام قرمز باشد قدرت رنگی بیشتر و کیفیت بالاتری دارد و قیمت آن بیشتر خواهد بود.

بر همین اساس به ترتیبی که در بالا گفته شد نمودار قیمت زعفران از گران به ارزان خواهد بود.

قیمت روز زعفران تربت حیدریه:

حتماً شما هم نام زعفران تربت حیدریه را شنیده‌اید. تربت حیدریه از شهرستان های استان خراسان رضوی به یکی از بزرگترین تولید کنندگان زعفران در این استان می باشد.

کیفیت زعفران تربت حیدریه بسیار بالا بوده و بنابراین طرفداران بسیار زیادی دارد و به همین جهت قیمت زعفران تربت حیدریه برای بسیاری از افراد مورد سوال است. قیمت زعفران تربت حیدریه از ۳۳۰۰۰ تومان تا ۴۲۰۰۰ تومان برای هر گرم زعفران متفاوت می باشد.

علت رنج قیمتی متفاوت در نوع زعفران و کیفیت آن است. هر چقدر زعفران کیفیت بالاتری داشته باشد، قیمت بیشتری نیز خواهد داشت. برای اطلاع از قیمت روز زعفران تربت حیدریه هم اکنون می توانید تماس بگیرید.

قیمت زعفران در بورس:

مطابق سیکل سنتی بازار؛ کشاورزان همواره بخشی از محصول خود را برای پرداخت هزینه های جاری خود در ابتدای برداشت زعفران می فروشند و همین امر باعث افزایش سطح عرضه زعفران به انبار های بورسی یا عرضه در بازار سنتی می‌شود.

بخش دیگر عرضه زعفران نیز با نزدیک شدن به عید نوروز در بازار به وجود می آید. با افزایش عرضه زعفران به بازار و کاهش میزان تقاضا؛ افت قیمت زعفران در این بازه ها دور از انتظار نیست.

بطور کلی قیمت زعفران در بورس با افزایش عرضه زعفران در بازار به همراه افت قیمت دلار؛ روند نزولی می گیرد. نرخ دلار یکی از پارامتر های درگیر در قیمت گذاری قراردادهای آتی بازار بورس زعفران است.

با افت قیمت دلار، قیمت زعفران در بورس نیز کاسته می شود و در بازار گواهی سپرده این محصول اثر می گذارد.

قیمت روز زعفران در مشهد قیمت روز زعفران قائنات قیمت زعفران گرمی

قیمت لحظه ای زعفران:

همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم قیمت‌ زعفران ثابت نیست و عوامل زیادی برروی قیمت زعفران تاثیرگذارند. بنابراین چنانچه قصد خرید زعفران را دارید و تمایل دارید قیمت روز زعفران را بدانید می توانید از طریق سایت ما از قیمت لحظه ای زعفران مطلع شوید. لیست قیمت روز زعفران در سایت زعفران ممتاز قائنات موجود می باشد.

سایت فروشگاه زعفران قائنات برای رفاه هموطنان عزیز سعی کرده است روزانه ارائه دهد تا خریداران زعفران با پیگیری روند قیمت زعفران بتوانند در بهترین بازه زمانی اقدام به خرید زعفران نمایید.

قیمت زعفران در سال ۱۴۰۲:

زعفران ایرانی کالای منحصر به فرد در دنیاست که از نظر حجم تولید و صادرات رتبه اول را در دنیا به خود اختصاص داده است به طوری که در سال گذشته حدود ۳۰۰ تن زعفران به ۴۷ کشور دنیا صادر شده است.

طبق آمارهای سالهای گذشته بیش از ۳۸۰ تن زعفران در سطح بیش از ۱۰۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی تولید شده؛ ۹۲ درصد آن مربوط به استان‌های خراسان رضوی و جنوبی بودند. هر سال بیش از ۸۰ درصد زعفران تولیدی ایران صادر می شود.

بر اساس قوانین بانک مرکزی چنانچه صادرکنندگان زعفران نتوانند ارزان را به کشور برگردانند جریمه می شوند این امر باعث کاهش صادرات شد. کاهش تقاضای زعفران در بازار به دلیل شرایط اقتصادی از دیگر عوامل موثر در کاهش قیمت زعفران است.

قیمت زعفران در سال ۱۴۰۰ به دلیل شرایط جوی و آب و هوایی و کمبود بارندگی و تاثیرات آن بر زمینهای زعفران؛؛ قیمتها افزایش چند برابری نسبت به سال ۹۹ داشته است.

در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۱ نوسانات قیمتی زعفران زیاد نبود. به دلیل اینکه در سال ۱۴۰۰ افزایش شدید در بازار زعفران رخداد دیگر شاهد افزایش قیمت زعفران نبودیم.

در آبان ماه ۱۴۰۱ نیز به دلیل اینکه میزان برداشت زعفران به نسبت سال قبل بهتر بود با افت نسبی قیمت زعفران مواجه بودیم. در بهار ۱۴۰۲ با فاصله گرفتن از فصل برداشت و کاهش عرضه زعفران به بازار شاهد رشد افزایشی قیمت زعفران بودیم.

برای اطلاع از قیمت زعفران در سال ۱۴۰۲ می توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید.

قیمت زعفران با بسته بندی:

قیمت زعفران قیمت زعفران اعلا قیمت زعفران قائنات

اگر می خواهید زعفران بسته بندی شده بخرید؛ قیمت ها کمی متفاوت خواهد بود. بسته به نوع ظروف بسته بندی قیمت هر گرم زعفران یا قیمت زعفران مثقالی متفاوت است. به عنوان مثال قیمت یک گرم زعفران سرگل با بسته بندی پاکتی ۴۱۰۰۰ تومان و با بسته بندی اطلسی ۴۸ هزار تومان می باشد.

این مقاله را هم از دست ندهید:
لیست قیمت زعفران به صورت مثقالی

علاوه بر تنوع بسته بندی ها ؛ نوع و درجه کیفیت زعفران هم بر قیمت زعفران موثر است. انواع زعفران به ترتیب افزایش قیمت عبارتند از: زعفران دسته، پوشال، سرگل، نگین.

ملاک تقسیم بندی زعفران چیست؟ معیار طبقه بندی زعفران به انواع مختلف؛ میزان خامه یا سفیدی همراه کلاله می‌باشد.

زعفران دسته از همان شکل اولیه یعنی کلاله به همراه تمام بخش خامه به وجود می آید. در صورتی که زعفران نگین فاقد هرگونه سفیدی بوده و زعفرانی تمام قرمز است.

اگر قصد خرید زعفران داشته اید حتما با تفاوت قیمت فروش زعفران مواجه شده اید. حتما برایتان سوال شده چرا قیمت زعفران در مراکز مختلف فرق می‌کند؟! مثلا قیمت هر مثقال زعفران سرگل در یک مرکز فروش ۱۸۱۰۰۰ و در جای دیگر ۲۵۰ هزار تومان می باشد!؟

علت را باید در کیفیت زعفران پیدا کرد. درست است که هر دو نوع زعفران؛ زعفران سرگل است اما کیفیت ها مشابه نیستند.

خرید زعفران عمده با قیمت تولید:

خرید زعفران عمده با قیمت تولید قیمت زعفران قائنات در مشهد خرید زعفران درجه یک

فروشگاه زعفران ممتاز قائنات انواع زعفران را با درجه کیفیت های مختلف ارائه می کند. در فروشگاه ما درجه کیفیت های یک، دو و سه در نوع خود بهترین می باشند. یعنی زعفران درجه ۳ عرضه شده در فروشگاه ما بالاترین کیفیت را در مقایسه با زعفران درجه ۳ سایر مراکز فروش زعفران دارد.

چه چیز باعث شده زعفران درجه ۲ و درجه ۳ عرضه شده در فروشگاه ما بالاترین کیفیت را نسبت به سایر مراکز فروش داشته باشد؟

انواع زعفران درجه ۲ و ۳ در فروشگاه ما دارای کمترین میزان سفیدی است. همچنین از قدرت رنگی بالا و عطر و بوی بسیار خوب برخوردار است. کلاله های شکسته شده و خرد شده در انواع زعفران درجه ۲ و ۳ عرضه شده در این فروشگاه بسیار کم است

این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت خرید زعفران بسته بندی شده امسالی

شما می‌توانید متناسب با بودجه و نیاز خود انواع زعفران را در درجه کیفیت های دلخواه خریداری کنید. قیمت زعفران فله و قیمت زعفران بسته بندی شده برای هر نوع زعفران در سایت ارائه شده است. لیست قیمت امروز زعفران مطابق آخرین نوسانات قیمتی خرید و فروش زعفران در سایت موجود می باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران قائنات شماره موبایل: 09159641840
شماره زعفران قائنات شماره موبایل: 09156643790
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09159641840
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09156643790
کانال تلگرام زعفران قائنات تلگرام: ورود به کانال تلگرام

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. علی اصغر
    5:35 1398/06/29

    قیمت بروز زعفران