لیست قیمت روز زعفران

لیست قیمت روز زعفران

آیا می‌خواهید از لیست قیمت روز زعفران مطلع شوید؟ آیا به دنبال خرید زعفران اصل با مناسبترین قیمت هستید؟ آیا می خواهید از قیمت روز زعفران در مشهد و

قیمت روز زعفران تربت حیدریه مطلع شوید؟ نمودار قیمت زعفران چگونه است؟ قیمت زعفران در سال ۹۸ چقدر است؟ قیمت زعفران در بورس چگونه تعیین می شود؟

قیمت روز زعفران در مشهد:

بسیاری از افراد به دنبال قیمت روز زعفران در مشهد هستند. قیمت زعفران در مشهد در مراکز فروش مختلف متفاوت است از طرفی زعفران با برندهای متفاوت در بازار مشهد عرضه می شود.

حتماً شما هم نام های زعفران بهرامن، زعفران سحرخیز، زعفران گلستان، زعفران قائنات و … را شنیده اید. در واقع شرکت های عرضه کننده زعفران؛ انواع زعفران را با نام های مختلف به بازار عرضه می کنند. بسته به نوع زعفرانی که عرضه می شود و همچنین نوع بسته بندی آن شرکت؛ قیمت‌ زعفران متفاوت خواهد بود.

نمودار قیمت زعفران:

همان طور که می دانید زعفران به چهار دسته اصلی شامل زعفران نگین، زعفران سرگل، زعفران پوشال و زعفران دسته تقسیم بندی می شود.

اساس این تقسیم بندی درصد سفیدی به قرمزی زعفران می باشد. هر چقدر نسبت سفیدی به قرمزی کمتر باشد، قدرت رنگی زعفران بیشتر خواهد بود. عطر و بو و قدرت رنگی زعفران در واقع مربوط به کلاله های قرمز رنگ زعفران است. به همین جهت زعفرانی که تمام قرمز باشد قدرت رنگی بیشتر و کیفیت بالاتری دارد و قیمت آن بیشتر خواهد بود.

بر همین اساس به ترتیبی که در بالا گفته شد نمودار قیمت زعفران از گران به ارزان خواهد بود.

قیمت روز زعفران تربت حیدریه:

حتماً شما هم نام زعفران تربت حیدریه را شنیده‌اید. تربت حیدریه از شهرستان های استان خراسان رضوی به یکی از بزرگترین تولید کنندگان زعفران در این استان می باشد.

کیفیت زعفران تربت حیدریه بسیار بالا بوده و بنابراین طرفداران بسیار زیادی دارد و به همین جهت قیمت زعفران تربت حیدریه برای بسیاری از افراد مورد سوال است. قیمت روز زعفران تربت حیدریه هم اکنون از ۷۵۰۰ تومان تا ۸۵۰۰ تومان برای هر گرم زعفران متفاوت می باشد.

علت رنج قیمتی متفاوت در نوع زعفران و کیفیت آن است. هر چقدر زعفران کیفیت بالاتری داشته باشد، قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.

قیمت زعفران در بورس:

مطابق سیکل سنتی بازار؛ کشاورزان همواره بخشی از محصول خود را برای پرداخت هزینه های جاری خود در ابتدای برداشت زعفران می فروشند و همین امر باعث افزایش سطح عرضه زعفران به انبار های بورسی یا عرضه در بازار سنتی می‌شود.

بخش دیگر عرضه زعفران نیز با نزدیک شدن به عید نوروز در بازار به وجود می آید. با افزایش عرضه زعفران به بازار و کاهش میزان تقاضا؛ افت قیمت زعفران دور از انتظار نیست.

قیمت زعفران در بورس با افزایش عرضه زعفران در بازار به همراه افت قیمت دلار در چند ماه گذشته؛ روند نزولی داشته است. نرخ دلار یکی از پارامتر های درگیر در قیمت گذاری قراردادهای آتی بازار بورس زعفران است.

با افت قیمت دلار از حدود ۱۵۰۰۰ تومان به ۱۱۰۰۰ تومان، قیمت زعفران در بورس نیز کاسته شده و در بازار گواهی سپرده این محصول اثر کرده است.

قیمت لحظه ای زعفران:

همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم قیمت‌ زعفران ثابت نیست و عوامل زیادی برروی قیمت زعفران تاثیرگذارند. بنابراین چنانچه قصد خرید زعفران را دارید و تمایل دارید قیمت روز زعفران را بدانید می توانید از طریق سایت ما از قیمت لحظه ای زعفران مطلع شوید.

سایت فروشگاه زعفران قائنات برای رفاه هموطنان عزیز سعی کرده است روزانه ارائه دهد تا خریداران زعفران با پیگیری روند قیمت زعفران بتوانند در بهترین بازه زمانی اقدام به خرید زعفران نمایید.

قیمت زعفران در سال ۱۴۰۱:

زعفران ایرانی کالای منحصر به فرد در دنیاست که از نظر حجم تولید و صادرات رتبه اول را در دنیا به خود اختصاص داده است به طوری که در سال گذشته حدود ۳۰۰ تن زعفران به ۴۷ کشور دنیا صادر شده است.

طبق آمارهای سال گذشته بیش از ۳۸۰ تن زعفران در سطح بیش از ۱۰۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی تولید شده؛ ۹۲ درصد آن مربوط به استان‌های خراسان رضوی و جنوبی بودند. هر سال بیش از ۸۰ درصد زعفران تولیدی ایران صادر می شود.

قیمت زعفران سال ۹۸ تحت تاثیر کاهش صادرات، کاهش تقاضا در بازار داخلی و جهانی، افزایش تولید زعفران و عرضه زعفران با قیمت پایین در بورس زعفران نوساناتی بوده است که بیشتر روند نزولی داشته است.

بر اساس قوانین بانک مرکزی چنانچه صادرکنندگان زعفران نتوانند ارزان را به کشور برگردانند جریمه می شوند این امر باعث کاهش صادرات شده است. افزایش سطح زیر کشت زعفران در ۲۵ استان کشور و کاهش تقاضای زعفران در بازار به دلیل شرایط اقتصادی از دیگر عوامل موثر در کاهش قیمت زعفران بوده است.

قیمت زعفران در سال ۱۴۰۰ به دلیل شرایط جوی و آب و هوایی و کمبود بارندگی و تاثیرات آن بر زمینهای زعفران؛؛ قیمتها افزایش چند برابری نسبت به سال ۹۹ داشته است.

به دلیل کمبود عرضه زعفران به خاطر کاهش برداشت محصول؛ روند افزایش قیمت زعفران در سال ۱۴۰۱ به احتمال زیاد ادامه داشته باشد.

قیمت روز زعفران در مشهد قیمت روز زعفران قائنات قیمت زعفران گرمی

لیست قیمت روز زعفران در سایت زعفران ممتاز قائنات موجود می باشد.

  • قیمت هر گرم زعفران سرگل ممتاز ۳۰ هزار تومان
  • قیمت یک گرم زعفران نگین ۳۴ هزار تومان
  • قیمت یک گرم زعفران پوشال ۲۹ هزار تومان
این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت یک مثقال زعفران فله اعلا

قیمت زعفران:

قیمت زعفران قیمت زعفران اعلا قیمت زعفران قائنات

اگر می خواهید زعفران بسته بندی شده بخرید؛ قیمت ها کمی متفاوت خواهد بود. بسته به نوع ظروف بسته بندی قیمت هر گرم زعفران یا قیمت زعفران مثقالی متفاوت است. به عنوان مثال قیمت یک گرم زعفران سرگل با بسته بندی پاکتی ۱۶۰۰۰ تومان و با بسته بندی اطلسی ۲۱ هزار تومان می باشد.

علاوه بر تنوع بسته بندی ها ؛ نوع و درجه کیفیت زعفران هم بر قیمت زعفران موثر است. انواع زعفران به ترتیب افزایش قیمت عبارتند از: زعفران دسته، پوشال، سرگل، نگین.

ملاک تقسیم بندی زعفران چیست؟ معیار طبقه بندی زعفران به انواع مختلف؛ میزان خامه یا سفیدی همراه کلاله می‌باشد.

زعفران دسته از همان شکل اولیه یعنی کلاله به همراه تمام بخش خامه به وجود می آید. در صورتی که زعفران نگین فاقد هرگونه سفیدی بوده و زعفرانی تمام قرمز است.

اگر قصد خرید زعفران داشته اید حتما با تفاوت قیمت فروش زعفران مواجه شده اید. حتما برایتان سوال شده چرا قیمت زعفران در مراکز مختلف فرق می‌کند؟! مثلا قیمت هر مثقال زعفران سرگل در یک مرکز فروش ۱۲۰۰۰۰ و در جای دیگر ۱۶۵ هزار تومان می باشد!؟

علت را باید در کیفیت زعفران پیدا کرد. درست است که هر دو نوع زعفران؛ زعفران سرگل است اما کیفیت ها مشابه نیستند.

خرید زعفران عمده با قیمت تولید:

خرید زعفران عمده با قیمت تولید قیمت زعفران قائنات در مشهد خرید زعفران درجه یک

فروشگاه زعفران ممتاز قائنات انواع زعفران را با درجه کیفیت های مختلف ارائه می کند. در فروشگاه ما درجه کیفیت های یک، دو و سه در نوع خود بهترین می باشند. یعنی زعفران درجه ۳ عرضه شده در فروشگاه ما بالاترین کیفیت را در مقایسه با زعفران درجه ۳ سایر مراکز فروش زعفران دارد.

این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت روز زعفران ممتاز قائنات

چه چیز باعث شده زعفران درجه ۲ و درجه ۳ عرضه شده در فروشگاه ما بالاترین کیفیت را نسبت به سایر مراکز فروش داشته باشد؟

انواع زعفران درجه ۲ و ۳ در فروشگاه ما دارای کمترین میزان سفیدی است. همچنین از قدرت رنگی بالا و عطر و بوی بسیار خوب برخوردار است. کلاله های شکسته شده و خرد شده در انواع زعفران درجه ۲ و ۳ عرضه شده در این فروشگاه بسیار کم است

شما می‌توانید متناسب با بودجه و نیاز خود انواع زعفران را در درجه کیفیت های دلخواه خریداری کنید. قیمت زعفران فله و قیمت زعفران بسته بندی شده برای هر نوع زعفران در سایت ارائه شده است. لیست قیمت امروز زعفران مطابق آخرین نوسانات قیمتی خرید و فروش زعفران در سایت موجود می باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران قائنات شماره موبایل: 09159641840
شماره زعفران قائنات شماره موبایل: 09156643790
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09159641840
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09156643790
کانال تلگرام زعفران قائنات تلگرام: ورود به کانال تلگرام

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. علی اصغر
    5:35 1398/06/29

    قیمت بروز زعفران