فروشگاه اینترنتی پیاز زعفران اعلا

فروشگاه اینترنتی پیاز زعفران اعلا

آیا تولید زعفران اعلا آسان است یا خیر؟ آیا پیاز زعفران در مقدار گلدهی زعفران موثر است؟ از کجا و چگونه می توان پیاز زعفران اعلا را به صورت تضمینی خریداری نمود؟

بهترین پیاز زعفران محصولی است که در درجه اول بتوان از آن، زعفران مرغوب به دست آورد و در درجه بعدی پیاز زعفران بتواند در شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت کرده و پوسیدگی آن حداقل باشد.

احداث مزارع جدید زعفران فقط بوسیله پیاز آن مقدور و معمول است. بنابراین تهیه و انتخاب پیاز مرغوب جهت کاشت در ایجاد و گسترش کشت حائز اهمیت است.

پیاز زعفران را می‌توان از خاک درآورد به انبار یا مزرعه دیگری منتقل نمود، با توجه به دوره خواب یا استراحت پیاز که از اواخر اردیبهشت ماه تا اواخر مرداد ادامه دارد می‌توان در این فاصله نسبت به بیرون آوردن پیاز اقدام کرد.

بهتر است پیازها پس از بیرون آوردن از زمین کاشته شوند تا پیازها ضمن ادامه استراحت در زمین جدید مستقر شوند. از بیرون آوردن پیازها در اواخر مرداد به بعد باید خودداری کرد چون در این موقع بعضی از پیازها ممکن است برای ریشه دادن و جوانه زدن آماده باشند.

هر قدر فاصله زمانی بیرون آوردن پیازها تا مرحله کاشت کمتر باشد بهتر است، با وجود این پیاز زعفران را برای مدت چند ماه در محل سرد و خشک با ارتفاع ۳۰ – ۲۰ سانتیمتر می‌توان به صورت پخش شده نگهداری نمود ولی این امر باعث عدم توسعه فیزیولوژیکی گلها شده و باردهی سال اول کشت را شدیدا کاهش می‌دهد.

این مقاله را هم از دست ندهید:
ضد عفونی کردن پیاز زعفران خوب

پیاز زعفران را از موقع خزان بوته می‌توان کشت نمود ولی بهتر است از کاشت پیاز در اواخر تیر و اوایل مرداد خودداری شود زیرا در این موقع هوا و زمین بسیار گرم است و بیم آن می‌رود که رطوبت پیاز موقع جابجای از بین رفته و به آن صدمه وارد شود. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط مرکز پژوهشهای صنعتی خراسان بهترین زمان کشت خرداد ماه می‌باشد.

پیاز زعفران اعلا را در مناطق مطرح تولید زعفران از جمله منطقه قائنات خراسان می توان تهیه کرد.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.