قیمت روز زعفران قاینات آپدیت روزانه

قیمت روز زعفران قاینات آپدیت روزانه

قیمت روز زعفران قاینات آپدیت روزانه را از کجا میتوان مشاهده کرد؟ نمودار تغییرات قیمت زعفران چگونه تعیین می شود؟ مراکز خرید و فروش عمده زعفران در مشهد کدامند؟ قیمت امروز زعفران به صورت مثقالی و گرمی چقدر است؟ آیا می خواهید لیست قیمت روز انواع زعفران قائنات را بدانید؟

نمودار تغییرات قیمت زعفران:

شاخص قیمتی نقدی زعفران بعد از فصل برداشت یعنی آبان ماه بین ۳۳ تا ۴۳ میلیون تومان در نوسان بوده است. کمترین قیمت زعفران در ابتدای فصل برداشت زعفران بوده است که با ورود دولت برای خرید حمایتی؛ قیمت ها رشد کرده‌اند.

نمودار تغییرات قیمت زعفران و متوسط گیری از قیمت های انواع زعفران پوشال و نگین به نحوی انجام می‌شود که شاخص حاصله قابل مقایسه با قیمت زعفران در بورس باشد. 

خرید و فروش زعفران در بازار مشهد:

فروش عمده زعفران صادراتی به دلیل کیفیت بالای آن همواره جزء انتخاب اول شرکت هایی بوده که در حوزه زعفران فعالیت دارند. خرید و فروش زعفران هم به صورت بسته بندی و هم به صورت فله و کیلویی صورت می پذیرد. 

اکثر فروشندگان زعفران کشاورز در منطقه قائنات و تربت حیدریه فعالیت دارند و هر ساله زعفران برداشت شده از مزارع را به بازار بزرگ مشهد عرضه می کنند. فروش عمده زعفران در مشهد به دلیل موقعیت مکانی و زیارتی که دارد سبب می شود افراد جهت خرید زعفران در مشهد ترغیب شوند.

خرید و فروش زعفران در مشهد، در بازار بزرگ مشهد به راحتی امکان پذیر است و شما به صورت حضوری می توانید اقدام به خرید زعفران مورد نیاز خود نمایید.

از آنجا که ما در مرکز زعفران هستیم میتوانید به صورت حضوری، تلفنی یا اینترنتی زعفران خود را سفارش دهید تا از طریق پست یا تیپاکس به شهر شما ارسال شود. برای اطلاع از قیمت روز زعفران قاینات می توانید هم اکنون با ما ارتباط بگیرید.

قیمت امروز زعفران در مثقال های مختلف:

مراکز فروش زعفران؛ قیمت خودشان را بر اساس معیارهای خاصی تنظیم می‌کنند. قیمت خرید زعفران در فروشگاه های آنلاین زعفران متفاوت می باشد و بر اساس معیارهای زیر تعیین می شود: 

  • نوع زعفران 
  • برند زعفران 
  • نوع بسته بندی زعفران 
  • محل فروش زعفران 
  • قیمت مثقالی زعفران 
  • قیمت فروش جزئی زعفران

شما می توانید هر نوع زعفرانی که مورد نیازتان است را در وزن های گرمی و مثقالی در بسته بندی های متفاوت از نظر جنس و طرح از شرکت ما خریداری کنید. به عنوان مثال زعفران نگین یک مثقالی و زعفران سرگل یک گرمی در بسته بندی های پاکتی، اطلسی، خاتم و غیره موجود می باشد.

به دلیل تنوع ظروف بسته بندی و متنوع بودن نوع و درجه کیفیت زعفران، ارائه لیست قیمت زعفران مثقالی در این مطلب امکان پذیر نیست. برای اطلاع از قیمت امروز زعفران در مثقال های مختلف می توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید.

لیست قیمت روز انواع زعفران قائنات:

ما عمده فروش زعفران هستیم و در زمینه صادرات زعفران فعالیت می کنیم. روشن و واضح است که خرید زعفران از کشاورز و خرید زعفران از شرکت تولید کننده همیشه به صرفه است.

فروشندگان زعفران حتی فروشگاه‌های آنلاین زعفران، بر اساس معیارهایی قیمت خود را تعیین می‌کنند اما شرکت‌های معتبر در تلاشند قیمت های خود را ثابت نگه دارند. شرکت ما به عنوان تولید کننده زعفران و معتبر ترین مرکز فروش عمده زعفران، مفتخر است زعفران را بدون واسطه و با قیمت مناسب و رقابتی به بازار عرضه کند.

تمامی محصولات از زعفران امسالی قائنات بوده و کیفیت ها همگی تضمینی هستند. در فروش عمده زعفران برگه آنالیز زعفران که نتیجه تست های آزمایشگاهی انجام شده روی زعفران است تقدیم می شود. برای اطلاع از لیست قیمت روز انواع زعفران قاینات می توانید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

چرا قیمت زعفران در بازار متفاوت است؟

آیا می دانید که یک سری عوامل در قیمت روز زعفران قاینات تاثیر دارند و این عوامل باعث می شوند که قیمت روز زعفران تغییر کنند؟ یکسری عوامل طبیعی هستند و یکسری عوامل دستخوش تغییرات بازار که در ادامه می خواهیم درباره عوامل موثر در قیمت روز زعفران با شما صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت تولید زعفران اصلی

نوسان در بازار زعفران در بعضی مواقع باعث ضرر و زیان های جبران ناپذیر به بعضی افراد شاغل در تجارت این کالا می باشد. اگرچه پیش بینی قیمت زعفران به دلیل تعدد عوامل موثر در تعیین قیمت آن سخت است، اما شناخت رخدادهایی که بر روی عرضه و تقاضای این محصول تاثیر دارند، می تواند تا حدود زیادی ما را در تشخیص میزان و نوع نوسان (کاهش یا افزایش) قیمت زعفران کمک کند.

عرضه و تقاضا دو عامل اصلی تعیین قیمت هر کالا می باشند.

عوامل موثر در قیمت زعفران:

اکنون به بحث درباره عوامل موثر در میزان عرضه و تقاضای کالا و قیمت زعفران می پردازیم:

۱- کمبود نزولات جوی

از آنجا که پیاز زعفران در مراحلی از دوران رشد گیاه از بین می رود، تغذیه از برگ در جذب مواد غذایی موثر است. ضمن آنکه بارندگی ها در تامین نیاز آبی گیاه نیز تاثیر دارد.

خشکسالی و خصوصا خشکسالی های پیاپی موجب تضعیف پیاز زعفران و در نتیجه تولید کمتر زعفران می شود. از این رو کاهش بارندگی می تواند باعث کاهش تولید و در نتیجه افزایش قیمت شود.با افزایش تعداد آبیاری می توان به تقویت گیاه کمک کرد.

دلیل افزایش قیمت زعفران

۲- گرمای زیاد تابستان

در سال هایی که هوای تابستان ، بی سابقه گرم می شود، گرمای هوا خصوصا در زمین هایی که عمق کاشت (عمق مناسب کاشت ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر می باشد) رعایت نشده است، به پیاز آسیب رسانده و باعث از بین رفتن یا تضعیف آن می شود. در چنین سال هایی نیز تولید نسبت به سال های عادی کمتر است.

این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت زعفران یک مثقالی قائنات

۳- سرمازدگی

سرمای بی سابقه و طولانی که معمولا با بارش برف همراه است، مانع از رشد مطلوب گیاه می شود. زعفران که پیاز آن کمی بعد از گل دهی از بین می رود، نمی تواند پیاز قوی تولید کند؛ در نتیجه باعث کاهش تولید می شود.

سرمازدگی زعفران

به عنوان مثال در سال ۱۴۰۰ برف و سرمای بسیار شدید و کم سابقه در کشور اتفاق افتاد و باعث از بین رفتن و آسیب دیدن بسیاری از گیاهان زراعی و باغی گردید.

به دلیل کاهش بیش از حد تولید زعفران، قیمت این محصول به بی سابقه ترین قیمت خود رسید. خسارت ها بیشتر از حد تصور بود. مثلا یک کشاورز که دوازده کیلوگرم زعفران خالص از مزرعه خود جمع آوری کره بود، در سال ۱۴۰۰ کل محصول جمع آوری شده او به ۸۰۰ گرم کاهش یافت.

۴- صادرات

رونق صادرات زعفران، باعث افزایش قیمت آن می شود. چون بیشتر محصول تولید شده در ایران صادر می شود، چنانچه به هر دلیلی این امر با مشکل مواجه شود، کاهش قیمت آن را به دنبال خواهد داشت.

تاثیر تغییرات آب و هوایی در تولید زعفران:

در اینجا درباره تاثیر تغییرات آب و هوایی در تولید زعفران صحبت خواهیم کرد.

۱- گرم بودن هوا در فصل برداشت: زعفران برای گلدهی مناسب، نیاز به هوای معتدل روبه سردی یا در اصطلاح شوک سرمایی دارد. هوای گرم در فصل تولید می تواند باعث کاهش تولید محصول شود.

ضمنا با توجه به اینکه هرچه از شروع فصل پاییز می گذرد و به زمستان نزدیک می شود، احتمال ریزش نزولات جوی بیشتر است؛ لذا دیر سرد شدن هوا باعث تعویق زمان گلدهی و افزایش احتمال خسارت های بارندگی و سرمازدگی می شود که در ادامه به آن می پردازیم.

این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت عمده زعفران اصل فردوس

۲- بارندگی:

چنانچه در فصل برداشت زعفران بارندگی صورت بگیرد به صورت های زیر می تواند به محصول زعفران آسیب برساند:

الف- اگر بارش باران نزدیک فصل تولید باشد، باعث شروع رشد گیاه گردیده و از آنجا که دمای هوا بالاتر از دمای مناسب برای تولید زعفران است، باعث کاهش محصول می شود.

ب- چنانچه در فصل گلدهی بارندگی صورت بگیرد، گِل بودن زمین مانع از ورود کشاورز برای جمع آوری گل می شود یا این که اگر مجبور به ورود در زمین گِلی برای جمع آوری محصول شود، چون گل زعفران اولین جزئی از گیاه است که از زمین خارج می شود به چمچمه های زیر خاک آسیب وارد می شود.

ضمن آنکه فشرده شدن خاک نیز مانع خروج گیاه از زمین می گردد. همه این موارد باعث کاهش تولید می شود.

۳- سرمازدگی در فصل گلدهی:

چنانچه در فصل جمع آوری گل دمای هوا بیش از حد کاهش یافته و خصوصا با بارش برف همراه باشد، موجب یخ زدن گل های در حال خروج از گیاه می شود. این امر باعث می گردد تا بیشتر گل های بعدی نتوانند از چمچمه خارج شوند و آنهایی هم که بیرون می آیند گل های ضعیفی خواهند بود در نتیجه باعث کاهش تولید می شود.

۴- سطح زیر کشت

روشن است که هرچه سطح زیر کشت بیشتر باشد، میزان تولید بالاتر خواهد بود. در حال حاضر بر خلاف سالهای گذشته که تقریبا تولید زعفران محدود به استانهای خراسان بود، سایر استان ها هم به طور جدی به کشت زعفران روی آورده اند پس برای برآورد میزان دقیق تولید باید تولید همه استانها را در نظر بگیریم.

برای اطلاع از قیمت روز زعفران قاینات و خرید زعفران اصل می توانید هم اکنون با ما ارتباط بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران قائنات شماره موبایل: 09159641840
شماره زعفران قائنات شماره موبایل: 09156643790
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09159641840
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09156643790
کانال تلگرام زعفران قائنات تلگرام: ورود به کانال تلگرام

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.