اختلاف قیمت زعفران سرگل و نگین در بازار

اختلاف قیمت زعفران سرگل و نگین در بازار

آیا با انواع زعفران آشنایی دارید؟ دلیل اختلاف قیمت زعفران سرگل و نگین در بازار چیست؟ آیا می خواهید زعفران سرگل و نگین درجه یک را با قیمت واقعی تولید خریداری کنید؟

انواع زعفران موجود در بازار:

گیاه زعفران از قسمت قرمز رنگ بنام کلاله و سفید رنگ یا ریشه (خامه) تشکیل شده است. کلاله گل زعفران سه شاخه می باشد که پس از برداشت از مزارع کشاورزی زعفران آن استخراج و خشک می‌شود.

بسته به اینکه چه قسمتی از این رشته مربوط به گل زعفران در محصول وجود داشته باشد زعفران به انواع مختلفی دستبندی می شود.

در زعفران دسته هیچ قسمتی از زعفران استخراج شده از گل زعفران جدا نمی‌شود بنابراین زعفران دسته شامل کلاله های سه شاخه قرمز رنگ به همراه ریشه کامل و سفید رنگ که به صورت مرتب کنار هم چیده شده می باشد.

زعفران پوشال هر سه شاخه کلاله به هم متصل بوده ولی قسمت سفیدی از آن جدا می شود با این وجود، این نوع زعفران هم شامل قسمت سفیدی دم و قرمز رنگ است.

زعفران سرگل محصول پاک کردن پوشال یا دسته به روش خاصی است که طی آن فقط کلاله (قسمت قرمزی) زعفران دیده می‌شود ولی از آنجا که در طول تبدیل شدن پوشال قلمدار و یا دسته به سر گل امکان شکستن کلاله ها وجود دارد.

زعفران سرگل دارای مقداری کلاله ریز شکسته هم خواهد بود. بسته به میزان ضخامت کلاله ها، ریز یا درشت بودن و وجود یا عدم وجود ریز های شکسته کلاله درجه بندی زعفران سرگل و قیمت آن متفاوت خواهد بود.

این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت زعفران کیلویی و گرمی

زعفران نگین زعفرانی است که سه شاخه کلاله از هم جدا و بدون سفیدی می باشد. زعفران نگین تمام قرمز و کلاله های آن صاف و بدون فرخوردگی خشک شده و از نظر ظاهری بسیار حجیم و زیبا است.

آشنایی با انواع زعفران نگین:

زعفران نگین خودش درجه کیفیت های مختلفی دارد. به دلیل وجود درجه کیفیت های متنوع شما اسامی زیر را در بازار می شنوید:

 • زعفران شبه نگین 
 • زعفران سوپرنگین اتویی 
 • زعفران سوپرنگین پرسی 
 • زعفران نگین ممتاز 
 • زعفران نگین پوشالی 
 • زعفران نگین صادراتی 

دلیل اختلاف قیمت زعفران سرگل و نگین:

شاید بپرسید معیار تفاوت بین انواع زعفران نگین در چیست؟ آنچه که تفاوت بین انواع زعفران نگین را تعیین می کند عوامل زیر هستند: 

 • طول کلاله های زعفران 
 • ضخامت کلاله های زعفران 
 • درصد سفیدی موجود در انتهای کلاله ها
 • صاف یا فر خوردگی داشتن کلاله ها 
 • میزان شکستگی رشته های زعفران

بسیاری از افراد تفاوت زعفران سرگل و نگین را نمی شناسند. همانطور که گفتیم زعفران انواع متنوع مختلف با درجه کیفیت های متنوع دارد. بنابراین تشخیص تفاوت بین انواع زعفران برای کسانی که در حوزه زعفران کار نمی کنند کار آسانی نیست.

همچنین بسیاری از درجه کیفیت های زعفران ممکن است شبیه هم باشند. تفاوت اصلی میان زعفران سرگل و نگین در ریز یا درشت بودن کلاله های آن است.

زعفران سرگل چون از زعفران پوشال به دست می آید دارای کلاله های شکسته شده بیشتری است. علت اختلاف قیمت زعفران سرگل و نگین نیز مربوط به درجه کیفیت آن می باشد. زعفران نگین به دلیل ظاهر زیبا و عدم شکستگی در بین رشته ها از قیمت بالاتری نسبت به قیمت زعفران سرگل برخوردار است.

برخی افراد ترجیح می دهند تا انواع سرگل که قیمت ارزانتری دارد را برای خرید انتخاب کنند. از طرفی در مراکز بسته بندی زعفران افراد ترجیح می دهند از زعفران نگین به دلیل ظاهر زیبایی که دارد استفاده کنند.

این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت روز زعفران فله

فروشگاه زعفران ممتاز قائنات زعفران نگین و زعفران سرگل درجه یک منطقه قائنات با با بهترین کیفیت به صورت فله و بسته بندی به مشتریان عرضه می کند قیمت زعفران سرگل و نگین این فروشگاه بعلت خرید مستقیم از کشاورزان بسیار مناسب بوده و با قیمت تولید به مشتریان عرضه می‌شود.

برای خرید زعفران سرگل و نگین در درجه کیفیت های مختلف متناسب با حوزه کاریتان با ما در ارتباط باشید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران قائنات شماره موبایل: 09159641840
شماره زعفران قائنات شماره موبایل: 09156643790
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09159641840
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09156643790
کانال تلگرام زعفران قائنات تلگرام: ورود به کانال تلگرام

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.