اختلاف قیمت سرگل و نگین زعفران درجه یک

اختلاف قیمت سرگل و نگین زعفران درجه یک

آیا با انواع زعفران آشنایی دارید؟ تفاوت بین سرگل و نگین زعفران چیست؟آیا می خواهید سرگل و نگین زعفران درجه یک را با قیمت واقعی تولید خریداری کنید؟

گیاه زعفران از قسمت قرمز رنگ بنام کلاله و سفید رنگ یا ریشه (خامه) تشکیل شده است. کلاله گل زعفران سه شاخه می باشد که پس از برداشت از مزارع کشاورزی زعفران آن استخراج و خشک می‌شود.

بسته به اینکه چه قسمتی از این رشته مربوط به گل زعفران در محصول وجود داشته باشد زعفران به انواع مختلفی دستبندی می شود.

در زعفران دسته هیچ قسمتی از زعفران استخراج شده از گل زعفران جدا نمی‌شود بنابراین زعفران دسته شامل کلاله های سه شاخه قرمز رنگ به همراه ریشه کامل و سفید رنگ که به صورت مرتب کنار هم چیده شده می باشد.

زعفران پوشال هر سه شاخه کلاله به هم متصل بوده ولی قسمت سفیدی از آن جدا می شود با این وجود، این نوع زعفران هم شامل قسمت سفیدی دم و قرمز رنگ است.

زعفران سرگل محصول پاک کردن پوشال یا دسته به روش خاصی است که طی آن فقط کلاله (قسمت قرمزی) زعفران دیده می‌شود ولی از آنجا که در طول تبدیل شدن پوشال قلمدار و یا دسته به سر گل امکان شکستن کلاله ها وجود دارد.

زعفران سرگل دارای مقداری کلاله ریز شکسته هم خواهد بود. بسته به میزان ضخامت کلاله ها، ریز یا درشت بودن و وجود یا عدم وجود ریز های شکسته کلاله درجه بندی زعفران سرگل و قیمت آن متفاوت خواهد بود.

زعفران نگین زعفرانی است که سه شاخه کلاله از هم جدا و بدون سفیدی دم می باشد زعفران نگین خود به انواع نگین سوپر و شبه نگین تقسیم بندی می شود.

این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت زعفران صادراتی ایران

زعفران نگین تمام قرمز و کلاله های آن صاف و بدون فرخوردگی خشک شده از نظر ظاهری بسیار حجیم و زیبا است به دلیل وجود اختلاف جزئی که میان سرگل و نگین زعفران وجود دارد.

زعفران نگین به علت تفاوت ظاهریش از قیمت بالاتری برخوردار می باشد.

در واقع اختلاف قیمت سرگل و نگین زعفران درجه یک آنچنان مورد توجه نیست اما برخی افراد ترجیح می دهند تا انواع سرگل که کیفیت یکسانی با نگین دارد را برای خرید انتخاب کنند.

از طرفی در مراکز بسته بندی زعفران افراد ترجیح می دهند از زعفران نگین به دلیل ظاهر زیبایی که دارد استفاده کنند.

فروشگاه زعفران ممتاز قائنات زعفران نگین به سرگل درجه یک منطقه قائنات با با بهترین کیفیت به صورت فله و بسته بندی به مشتریان عرضه می کند قیمت زعفران سرگل و نگین این فروشگاه بعلت خرید مستقیم از کشاورزان بسیار مناسب بوده و با قیمت تولید به مشتریان عرضه می‌شود.

برای خرید محصول با ما در ارتباط باشید

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران قائنات شماره موبایل: 09159641840
شماره زعفران قائنات شماره موبایل: 09156643790
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09159641840
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09156643790
کانال تلگرام زعفران قائنات تلگرام: ورود به کانال تلگرام

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.