تغییرات قیمت زعفران صادراتی در سال ۲۰۲۳

تغییرات قیمت زعفران صادراتی در سال ۲۰۲۳

تغییرات قیمت زعفران صادراتی در سال ۲۰۲۳ افزایشی یا کاهشی بوده است؟ تفاوت قیمت زعفران فله با قیمت زعفران بسته بندی صادراتی چقدر است؟ قیمت زعفران مثقالی چند هزار تومان است؟

درمورد خرید عمده زعفران فله، خرید زعفران از کشاورز، فروش عمده زعفران نگین، خرید زعفران درجه یک و خرید زعفران کیلویی و اینکه به چه نکاتی باید توجه کنید در ادامه صحبت خواهیم کرد.

جایگاه زعفران صادراتی ایران سود صادرات زعفران صادرات زعفران به ترکیه

خرید عمده زعفران در سال ۱۴۰۱:

سهم زعفران صادراتی ایران ۹۵ درصد از بازارهای جهانی زعفران کل دنیا بوده است.

زعفران صادراتی ایران، به خاطر رنگ، عطر و طعم مخصوصی که دارد، مشتریان داخلی و خارجی بسیاری را به خود جلب کرده است.

نکته قابل توجه در زعفران صادراتی ایران وجود مقدار بسیار کم سافرانال، در مقایسه با دیگر زعفران‌های موجود در بازار دنیا است. سافرانال یک ماده سمی محسوب می‌شود که هر چه میزان سافرانال در یک زعفران بیشتر باشد احتمال مسمویت شدیدتر و حتی خونریزی بالاتر می‌رود.

سافرانال در زعفران صادراتی ایران، گاهی فقط نهایتا تا ۱ درصد در زعفران وجود دارد و باعث می‌شود که در زعفران صادراتی قدرت رنگ دهی بالا، عطر خوش و مزه رو به تلخی آن، به قوت خود طبیعی و با کیفیت عالی باقی بماند.

نکته‌ دیگری که باعث کشت عالی زعفران‌ صادراتی مرغوب و هم چنین باعث تمایز زعفران صادراتی ایران با دیگر کشورهای تولید کننده زعفران شده است، وضعیت آب و هوایی و زمین‌های کشاورزی فوق العاده مناسب خراسان جنوبی و به ویژه شهرستان قاینات است.

بهترین زمین و آب و هوا برای کشت زعفران، توجه به فاکتور ارتفاع زمین از سطح دریا محسوب می‌شود، که هر چه این ارتفاع بالاتر باشد این زمین خاصیت بهتری برای کشت زعفران دارد و منطقه قائنات این ویژگی را داراست.

برای خرید بهترین زعفران و اطلاع از تغییرات قیمت زعفران صادراتی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط شوید.

هزینه صادرات زعفران به خارج از کشور:

صادرات زعفران به خارج از کشور هزینه های زیادی دارد مانند هزینه اخذ مجوزهای بهداشت و استاندارد. همچنین گرفتن کارت بازرگانی و سیب سلامت و داشتن برند هزینه های زیادی در حد چند میلیونی دارد.

بنابراین اگر شما  می خواهید برای اولین بار اقدام به صادرات زعفران کنید شاید برایتان مقرون به صرفه نباشد که اینقدر هزینه کنید. در کنار این هزینه ها؛ هزینه خرید زعفران و بسته بندی آن را نیز باید در نظر داشته باشید.

ترخیص زعفران در کشور مقصد نیز هزینه هایی دارد که بسته به هر کشور در صد مالیات و تعرفه ها اخذ شده متفاوت خواهد بود.

مشخصات زعفران صادراتی:

انواع زعفران صادراتی بهترین نوع زعفران برای صادرات انواع بسته بندی زعفران صادراتی

معمولاً زعفرانی را برای صادرات در نظر می گیرند که چهار ویژگی زیر را داشته باشد:

  1. دارای قلم درشت باشد
  2. بدون شکستگی و فرو خوردگی باشد
  3. قدرت رنگ دهی بالای ۲۰۰ داشته باشد
  4. عطر و بوی فوق العاده ای برخوردار باشد
این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت آنلاین زعفران پوشال

شرایط خرید زعفران درجه یک:

برای صادرات زعفران به خارج از کشور از همه انواع زعفران استفاده می شود. از آنجا که روی زعفران صادراتی نظارت خاصی انجام می‌شود و در گمرک نیز به زعفرانی که دارای استانداردهای لازم باشد؛ مجوز صادرات داده می شود؛ بایستی از انواع زعفران درجه یک استفاده کرد.

زعفران نگین درجه یک، زعفران سرگل درجه یک و زعفران پوشال درجه یک برای صادرات استفاده می شود که نسبت به سایر انواع زعفران، دارای بالاترین کیفیت در نوع خود هستند.

شما می توانید انواع زعفران را در مقادیر کیلویی و عمده از فروشگاه زعفران ممتاز قائنات خریداری کنید. برای خرید زعفران درجه یک و اطلاع از تغییرات قیمت زعفران صادراتی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط شوید.

بهترین زعفران صادراتی ایران چیست؟

زعفران نگین: بهترین نوع زعفران صادراتی می باشد که تمام ویژگی هایی که در بالا برای زعفران صادراتی بر شمردیم را دارد.

زعفران سرگل: این نوع زعفران را می توان از خانواده پوشال دانست با این تفاوت که این نوع زعفران از تمیز کردن پوشال قلم های درشت به وجود می آید و بدون دم سفیدی و فرخوردگی می باشد.

درست است که دو نوع زعفران سرگل صادراتی و زعفران سرگل ممتاز هر دو، قرمز و خالص می باشند ولی می توان تفاوتی را برای آنها بر شمرد که تفاوت انها در رشته آن ها است، که رشته های زعفران سرگل ممتاز شکسته است اما رشته های زعفران سرگل صادراتی سالم می باشد.

به همین دلیل در بین این دو نوع، زعفران سرگل صادراتی بیشترین میزان صادرات را به خود اختصاص داده است

این مقاله را هم از دست ندهید:
بهترین قیمت زعفران بسته بندی

پیش بینی قیمت زعفران سال ۲۰۲۳:

پیش بینی قیمت زعفران قیمت زعفران 99 پیش بینی قیمت زعفران در سال 99

تغییرات قیمت زعفران صادراتی متاثر از عوامل مختلفی می باشد. میزان تقاضای خرید زعفران صادراتی یکی از این عوامل است. زمانی که میزان صادرات به خارج از کشور افزایش می یابد تقاضا برای خرید زعفران صادراتی نیز زیاد می شود. در چنین وضعیتی میزان عرضه زعفران به بازار توسط کشاورز مهم است.

اگر عرضه زعفران به بازار کم باشد، با افزایش قیمت زعفران روبرو خواهیم بود. کشاورزان رنج اصلی کاشت و تولید زعفران را به دوش می‌کشند. پس این حق آنهاست محصول خود را وقتی به بازار عرضه کنند که قیمت بالاتری داشته باشد.

در زمان برداشت محصول، قیمت ها چندان نوسانی ندارد. اما یک ماه بعد یعنی آذر به دلیل اینکه کشاورزان به منابع نقدینگی جهت پوشش هزینه‌ها و وصول چک‌ها نیاز دارند، مجبور می شوند محصول را ارزان به دلالان بفروشند که این عامل موجب کاهش قیمت‌ها در بازار می‌شود. اما هر چه به سمت سال جدید و عید نوروز پیش می رویم قیمت‌ها در بازار افزایش می‌یابد.

هنگامی که احتمال بالا رفتن قیمت زعفران وجود دارد، کشاورز هم حاضر به عرضه محصول خود با قیمت پایین نخواهد بود. همه اینها باعث می شود قیمت زعفران صادراتی در بازار خرید و فروش زعفران بالا تر شود.

پارامتر دیگری که بر قیمت زعفران صادراتی موثر است نرخ ارز می باشد. هزینه صادرات زعفران بسته به تعرفه گمرکی و هزینه های ترخیص کالا در کشور مقصد متفاوت است.

محاسبات امور صادراتی زعفران بر حسب نرخ روز دلار است. پس طبیعتاً افزایش یا کاهش نرخ دلار بر قیمت زعفران تاثیرگذار خواهد بود.

پیش از این زعفران در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی بیشتر کشت می‌شد اما تولید آن به استان‌های دیگر از جمله خراسان شمالی، اصفهان، کرمان، خوزستان و برخی شهرهای دیگر گسترش پیدا کرده و انحصار آن از بین رفته است.

کاهش میزان برداشت زعفران در سال ۱۴۰۰ تاثیر مستقیمی بر افزایش نرخ فروش عمده و جزئی زعفران داشته است.

 اگر برداشت محصول در سال ۱۴۰۱ نیز کاهش داشته باشد شکی در بالا رفتن نرخ فروش زعفران در سال جدید نخواهد بود.

جدا از همه این مسائل، نوع زعفران و کیفیت آن اصلی ترین عامل تعیین کننده قیمت زعفران است. زعفران نگین بهترین نوع زعفران صادراتی می باشد. هر چقدر کیفیت زعفران بالاتر باشد؛ قیمت بیشتری هم خواهد داشت.

این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت روز زعفران سرگل

قیمت هر کیلو زعفران امروز:

قیمت زعفران امروز قیمت روز زعفران نمودار قیمت زعفران

 از آنجا که انواع زعفران متنوع بوده و درجه کیفیت های مختلف دارد، قیمت زعفران نیز متفاوت است از طرفی این نوع بسته بندی زعفران روی قیمت زعفران بسته بندی شده تاثیرگذار است

بطوریکه قیمت زعفران فله صادراتی ارزان تر از قیمت زعفران بسته بندی شده می باشد. هزینه های بسته بندی و افزایش وزن زعفران به دلیل وزن ظروف بسته بندی، سبب افزایش قیمت زعفران بسته بندی شده می شود.

در فروشگاه ما انواع زعفران سرگل ممتاز سرگل درجه یک و سرگل صادراتی در بسته‌بندی‌های گرمی و مثقالی با بسته بندی های متنوع در طرح ها و رنگ های مختلف عرضه می شود شما می توانید از نیم گرم زعفران گرفته تا یک کیلو زعفران را در بسته بندی های دلخواه سفارش دهید.

تصاویر انواع زعفران بسته بندی شده در صفحه اصلی فروشگاه زعفران ممتاز قائنات ارائه شده است شما با مشاهده و مقایسه محصولات می توانید متناسب با نیاز و بودجه خود اقدام به خرید زعفران نمایید

حتما شما هم در بازار زعفران شاهد اختلاف قیمت فروش زعفران بوده اید. طبق آنچه گفته شد متوجه شدیم که قیمت زعفران ثابت نیست و روزانه تغییر میکند. برای اطلاع از قیمت زعفران امروز می توانید وارد سایت فروشگاه زعقزان ممتاز قائنات شده و از قیمت لحظه ای زعفران مطلع شوید.

شما می توانید انواع زعفران صادراتی را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از فروشگاه زعفران ممتاز قائنات خریداری کنید و از تغییرات قیمت زعفران صادراتی نیز مطلع شوید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران قائنات شماره موبایل: 09159641840
شماره زعفران قائنات شماره موبایل: 09156643790
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09159641840
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09156643790
کانال تلگرام زعفران قائنات تلگرام: ورود به کانال تلگرام

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.