بهترین زعفران در ایران

بهترین زعفران در ایران

بهترین زعفران در ایران در کدام استان تولید می شود؟ در بین انواع زعفران، بهترین زعفران کدام است؟ قیمت بهترین زعفران، هر گرم چند هزار تومان است؟

بهترین زعفران صادراتی ایران

 

بهترین زعفران ایران در استان‌های خراسان جنوبی و رضوی تولید می‌شود.

گیاه زعفران نیاز به آب زیادی ندارد و نیمه گرمسیری است. در مناطقی که دارای تابستانهای گرم و معتدل و زمستانهای نه چندان سرد است، زعفران به خوبی رشد می کند. گیاه زعفران از طریق پیاز، رشد و تکثیر می‌یابد.

پیاز زعفران در تابستان در حالت خواب بوده و فعالیتی ندارد. در این دوره اگر به پیاز زعفران، آب برسد، می پوسد. بنابراین مناطقی که تابستان‌ها بارندگی دارند، مناسب کاشت زعفران نیستند. دوره فعالیت پیاز زعفران فصل پاییز است.

اوایل آبان ماه تا اواسط آذر ماه زمان رویش گل زعفران و فصل برداشت زعفران در استان های خراسان می باشد. حاصلخیزی خاک و شرایط آب و هوایی منطقه قائنات خراسان سبب شده زعفران قائنات از نظر عطر و بو و قدرت رنگ دهی حرف اول را نه تنها در ایران بلکه در دنیا بزند.

امروزه زعفران در مناطق زیادی پرورش داده می شود اما همانطور که گفتیم کیفیت زعفران مناطق مختلف با همدیگر متفاوت خواهد بود چون زعفران با هر منطقی سازگار نیست.

قیمت زعفران قائنات انواع زعفران

 

انواع زعفران به ترتیب درجه کیفیت شامل: زعفران نگین، زعفران سرگل، زعفران پوشال و زعفران دسته می‌باشند. انواع زعفران چه فرقی دارند و چگونه به وجود می آیند؟

همه انواع زعفران از گل زعفران به وجود می آید. در واقع موقع جداسازی زعفران از گلبرگ آن است که انواع زعفران را می توان تولید کرد. بسته به اینکه کلاله ها چطور از قسمت سفیدی زعفران جدا شوند، انواع زعفران به وجود می آید.

این مقاله را هم از دست ندهید:
زعفران پوشال قلمدار

به عنوان مثال زعفران سرگل از جدا شدن کلاله از قسمت سفیدی به دست می آید به طوری که کلاله ها جدا از هم و تمام قرمز هستند. بهترین زعفران، زعفران نگین می باشد چرا که علاوه بر تمام قرمز بودن، از نظر ظاهری از کیفیت بالا و زیبایی خاصی برخوردار است.

برای آشنایی با انواع زعفران و شناخت تفاوت بین انواع زعفران می توانید به سایر مطالب ارائه شده در سایت مراجعه کنید. برای خرید بهترین انواع زعفران به صورت جزئی و عمده می توانید با ما تماس بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران قائنات شماره موبایل: 09159641840
شماره زعفران قائنات شماره موبایل: 09156643790
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09159641840
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09156643790
کانال تلگرام زعفران قائنات تلگرام: ورود به کانال تلگرام

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.