تهیه بهترین پیاز زعفران قائنات برای کاشت

تهیه بهترین پیاز زعفران قائنات برای کاشت

چه نوع پیازی جهت کاشت زعفران انتخاب کنیم؟ بهترین پیاز زعفران قائنات چه ویژگی هایی دارد؟ آیا هر پیاز زعفرانی جهت کاشت خوب است؟

در تهیه زمین به منظور کاشت زعفران لازم است، توجه و دقت خاصی لحاظ شود.

از آنجایی که پیاز زعفران مدت نسبتا زیادی (حدود ده سال ) در زمین می ماند، زمین باید دارای بافت متوسط ، نسبتا عمیق ، مسطح ، فاقد سنگ ریزه و علف هرز با زهکشی خوب و مناسب باشد، زعفران در زمین های دارای قلوه سنگ ، علفه هرز یا مواد آلی پوسیده نشده و شور و فقیر ، محصول خوبی نمی دهد.

در یک فرصت مناسب ، زمین مورد نظر را شخم عمیق می زنند (توصیه می شود این کار در پاییز یا زمستان صورت گیرد)  ، همچنین بعد از قطع باران های بهاری ، جهت از بین رفتن علف های هرز مجددا شخم انجام می شود. در بعضی مناطق فقط شخم زدن بعد از باران های بهاری انجام و اجازه می دهند آفتاب تابستان بر زمین خالی بتابد و در پاییز کاشت زعفران را انجام می دهند.

پس از شخم مجدد در بهار ،سنگ ها و علف های هرز سطح زمین را جمع آوری و با کود حیوانی و شیمیایی زمین را تغذیه می کنند و شخم انجام می شود. (توصیه می کنیم جتی المقدور از کودهای شیمیایی استفاده نشود. همچنین از کودهای حیوانی در دو سال اول کاشت زعفران، اجتناب شود، مگر به مقدار کم برای اصلاح خاک)

این مقاله را هم از دست ندهید:
فروش بهترین پیاز زعفران مرغوب
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.