زعفران و کاهش فشار خون

زعفران و کاهش فشار خون

تاثیر زعفران بر کاهش فشار خون
زعفران و کاهش فشار خون
محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در طرح تحقیقاتی خوود موفق به شناسایی میزان تاثیر عصاره آبی زعفران و دو ترکیب موجود در آن شامل کروسین و سافرانال در کاهش فشار خون شدند.

در این مطالعه، اثر عصاره آبی زعفران و دو ترکیب موجود در آن، کروسین و سافرانال، در کاهش فشار خون با فشار خون طبیعی و همچنین فشار خونی شده با داروی (دزوکسی کورتیکواسترون استات ) مورد بررسی قرار گرفته است.

محققان ، سه دوز کروسین (۵۰mg/kg و ۱۰۰، ۲۰۰ )، سافرانال ( ۲۵/۰, ۵/۰ , ۱ mg/kg ) و عصاره آبی ( ۵/۲, ۵ ,۱۰ mg/kg ) را به صورت داخل وریدی به گروه‌های پنج تایی از حیوانات با فشار خون طبیعی یا بالا تزریق و اثر آنها بر روی میانگین فشار خون شریانی (MABP) و ضربان قلب بررسی کردند.

نتایج حاکی از آن بود که عصاره آبی زعفران، کروسین و سافرانال، فشار خون شریانی را به صورت وابسته به دوز در حیوانات با فشار خون طبیعی و فشار خون بالا، کاهش داد. برای مثال تجویز ۱۰ mg/kg عصاره آبی، ۱mg/kg سافرانال و ۲۰۰mg/kg کروسین، به ترتیب باعث ۷/۸+- ۶۰، ۲/۵+- ۵۰ و ۸/۳+-۵۱ میلی متر جیوه کاهش در فشار خون شریانی شد.

با توجه به نتایج این مطالعه می‌توان گفت که عصاره آبی کلاله زعفران اثرات پایین آورنده فشار دارد که به نظر می‌رسد دست کم، بخشی از آن ناشی از دو ترکیب موثره موجود در گیاه، یعنی کروسین و سافرانال است و سافرانال در پایین آوردن فشار خون، قدرت اثر بیشتری نسبت به کروسین دارد.

این مقاله را هم از دست ندهید:
قیمت خرید اسپری زعفران

کروسین و سافرانال دو ماده موثره در زعفران هستند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران قائنات شماره موبایل: 09159641840
شماره زعفران قائنات شماره موبایل: 09156643790
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09159641840
واتس آپ زعفران قائنات واتس آپ: 09156643790
کانال تلگرام زعفران قائنات تلگرام: ورود به کانال تلگرام

دسته بندی ها: اخبار
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.