زعفران سرگل ممتاز قائنات

زعفران سرگل ممتاز قائنات :يکي از پرکاربردترين و شناخته شده ترين نوع زعفران سرگل ممتاز قائنات مي باشد که با نام هاي زعفران رشته اي بريده و یا زعفران سرقلم نيز شناخته می شود.
در این روش پس از شکافتن گل ، قسمت قرمز رنگ آن ( کلاله ها ) از قسمت سفید رنگ ( خامه ) جدا می شود. به طوری که در قسمت قرمز رنگ اثری از سفیدی نباشد. هم چنین می توان با جدا کردن کلاله از خامه در زعفران های دسته و پوشال ،« زعفران سرگل ممتاز » تولید کرد.
زعفران سرگل ممتاز قائنات همان کلاله های کاملا قرمز رنگ و بریده شده (جدا از هم) زعفران هستند که در آن هیچگونه خامه یا ریشه ای وجود ندارد و قدرت رنگ دهی آن بین 210 تا 265 می باشد . زعفران سرگل ممتاز قائنات بسته به اینکه از چه قدرت رنگ دهی ، طول و ضخامت میزان شکستگی و نرمی موجود در آن ، قابل درجه بندی است که شرکت تعاونی نگین زعفران خراسان آن را به دو دسته تقسیم نموده است .

زعفران سرگل يکي از پر مصرف ترين انواع زعفران بوده و هر ساله بیشترین زعفران توليدی از همين نوع می‌باشد.
از حذف قسمت هایی از ریشه زعفران دسته به وجود آمده و مناسب برای مصارف مختلف می باشد.
با حذف رشته های خامه زعفران دسته ( رشته های زرد رنگ ) ، ایجاد زعفران جدید و تمام قرمزی می شود که زعفران سرگل ممتاز نام دارد. ميزان کروسين زعفران سرگل ممتاز بین 210 تا 265 USP که بستگي به نوع کيفيت اين زعفران دارد.

این مقاله را هم از دست ندهید:  میزان مصرف کود دامی در مزارع زعفران

انواع کيفيت اين زعفران از میزان ضخامت رشته های آن و همینطور وجود و يا عدم وجود ريزه های خامه و شکستگي در رشته در محصول قابل تشخيص می باشد.

– وجود انواع مختلف کيفيت در اين نوع زعفران

– ميزان کروسين و سافرانال بالا

– تمام قرمز

-مناسب براي صادرات و مصارف صنعتي و درماني و مصارف خانگی

– رشته های کلاله ضخيم

– عرضه به صورت بسته بندی در ظروف فلزی , شيشه ای و پاکتی

– مکان منبع توليد محصول : زعفران قائنات – شهرستان سرایان – منطقه قائنات

خرید زعفران قائنات , قیمت روز زعفران قائنات

مطالب مرتبط

نظرات شما

قالب ووکامرس