عرضه اینترنتی پیاز زعفران در کرمان

عرضه اینترنتی پیاز زعفران در کرمان

عرضه اینترنتی پیاز زعفران در کرمان به شکلی است؟ آیا می توان از طریق اینترنت پیاز زعفران را در کرمان تهیه کرد؟ عرضه پیاز زعفران در کرمان به چه صورتی است؟

به طور متوسط میزان تولید زعفران در شهرستان کرمان در حدود ۵/۲ کیلوگرم در هر هکتار و بالاترین میزان تولید زعفران در سطح زیر کشت این شهرستان به مقدار ۴ کیلوگرم در هکتار می باشد، بنابراین بهترین مکان جهت کشت پیاز زعفران در کرمان می باشد.

شروع کاشت زعفران در شهرستان کرمان از سال ۹۲ آغاز شده و با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی جهت کشت و تغییر الگوی کشت، محصولاتی که با نیاز آبی کم، سطح زیر کشت پیاز زعفران افزایش یافته است.

سطح زیر کشت فعلی پیاز زعفران در شهرستان کرمان در حدود ۵۷ هکتار است که ۲۵ هکتار آن بارور و ۳۲ هکتار آن غیر بارور است، افزایش سطح زیر کشت پیاز زعفران در سال جاری تاکنون ۵ هکتار و در سه سال گذشته نیز ۱۵ هکتار بوده است.

عرضه زعفران و میزان تولیدی در سال جاری ۱۰۰ کیلو گرم پیش بینی می شود که در مقایسه با سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.

سوالی که بیشتر کاربران می پرسند این است که پیاز زعفران اول آب بدهیم، بعد بکاریم، یا نه، اول بکاریم بعد اب بدهیم؟

پیاز را بهتر است در زمین خشک بکارید، قبل و بعد کاشت، سعی کنید آن را آبیاری نکنید. در صورت کاشت پیاز زعفران، همراه با آبیاری، شرایط رشد برای قارچ، فراهم خواهد شد. اولین آبیاری، گل آب می باشد.

سوال دیگری که در مورد پیاز زعفران پرسیده می شود این است که برای کاشتن پیاز زعفران باید آن را دانه دانه کنیم و بعد زیر خاک بکاریم؟ یا یکجا همه ی آن ها را با هم بکاریم؟

می توان هم به صورت تسبیحی یا همان دانه دانه یا به صورت کپه ای کاشت پیاز زعفران، صورت میگیرد.

جهت خرید پیاز زعفران به صورت اینترنتی در کرمان می توانید، مرغوب ترین پیاز را از فروشگاه زعفران ممتاز قائنات خریداری کرده و آن در در محل خود تحویل بگیرید.

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۵۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.