تهیه تولید پیاز زعفران قائنات مرغوب

آیا تولید پیاز زعفران مرغوب قاعده ی خاصی دارد؟ برای تولید پیاز زعفران آن هم به صورت صحیح باید از چه روش هایی استفاده کرد؟ تهیه و تولید پیاز زعفران مرغوب قائنات به چه روشی انجام می شود؟

تولید پیاز زعفران در منطقه قائنات به چند روش ایجاد می شود. برای تولید پیازهای مرغوب زعفران باید قواعد خاصی را رعایت کرد که اگر توسط کشاورزان رعایت شود از خطر از بین رفتن و سرمازدگی حفظ می شود.

بیرون آوردن پیاز زعفران از زمین به منظور کشت مجدد و تکثیر آن، به دو صورت انجام می گیرد: یا چیازها را مستقیما از زمین خشک مزرعه زعفران خارج می کنند و یا پیاز های باید بلافاصله از زمین مورد نظر به زمین اصلی برای کشت زعفران که تهیه و آماده شده است، منتقل و کشت شود.
رایج ترین روش کشت ، کشت ردیفی است، برای کاشت پیاز شیارهایی به عمق 20 تا 25 سانتی متر ایجاد می شود و پیازها را به فاصله 5 تا 8 سانتی متر از یکدیگر ، داخل شیار قرار می دهند. فاصله مناسب شیارها از هم 30 تا 35 سانتی متر است.

برای کشت کُپه ای، فاصله کپه ها از هم 25 سانتی متر و مقدار بُنه(پیاز زعفران) در هر کپه 3 تا 15 عدد می باشد. سپس روی پیازها با خاک پوشیده می شود، به طوری که قُطر پوشش بنه ها(پیازها) با خاک کمتر از 20 سانتی متر نباشد تا از خطر سرما و یخبندان زمستان و گرمای تابستان محافظت شوند. پس از پوشاندن شیارها با خاک، سطح زمین با استفاده از ماله یکنواخت می شود.لازم به ذکر است کشت ردیفی بر کشت کپه ای ترجیح دارد. اکنون دیگر عملیات کاشت به پایان رسیده است.
در هنگام تهیه پیاز زعفران سعی کنید پیازهای مرغوب را تهیه کنید و هر چه اندازه پیاز زعفران بزرگتر باشد قدرت گل دهی آن هم بالاتر می رود. و اگر می خواهید پیاز زعفران را از شهری مثل قائنات به شهر دیگری انتقال دهید به میزان حجم پیاز و درشتی و سالم بودن آن دقت کافی داشته باشد.

این مقاله را هم از دست ندهید:  فروش انواع پیاز زعفران در کرمان

مطالب مرتبط

نظرات شما

قالب ووکامرس