صادرات انواع زعفران خوب

چگونه می توان صادرات انواع زعفران خوب را انجام داد؟ صادرات انواع زعفران در ایران شامل چه هزینه هایی است؟ صادرات زعفران ایران چه وضعیت و آماری دارد؟
سالانه در ایران انواع زعفران خوب به کشورهای مختلفی صادر می شود. ایران بزرگترین تولید کننده زعفران جهان بشمار می رود و ایران در این زمینه توانسته از دیگر کشورها سبقت بگیرد. زعفران ایران در بین کشورها از محبوبیت بالایی برخوردار است و بسیاری از کشورها سالانه خواهان مقدار بسیار زیادی از این محصول ایرانی هستند.
ایران به عنوان پیشکسوت تولید زعفران در دنیا باید همواره شرایط را رصد کرده و مراقب باشد که دیگر کشورها در تولید و صادرات زعفران سبقت نگیرند، فاصله ما از نظر میزان و کیفیت تولید با کشورهایی مانند افغانستان و چین بسیار زیاد است؛ اما این فاصله دلیلی بر غفلت مسئولان از حفظ موقعیت کنونی نیست.
ایران توانایی تامین زعفران مصرفی دنیا را دارد، مصرف جهانی این محصول سالانه 300 تن است و تولیدات در ایران بین 200 تا 300 تن در نوسان است.

هم اکنون 83 هزار هکتار از اراضی استانهای خراسان رضوی و جنوبی زیر کشت زعفران قرار دارد که اگر میانگین تولید سه کیلوگرم زعفران برداشتی از هر هکتار را در نظر بگیریم تولید این محصول به مرز 300 تن می رسد و این در حالی است که در افق 1400، میزان تولید زعفران کشور باید به 500 تن برسد و میزان تولید در سطح زیر کشت باید افزایش یابد.

زعفران ایران شناخته ترین نوع زعفران در دنیاست و به همین دلیل بیش از نود درصد بازار جهانی زعفران در اختیار ایران می باشد.
با این که سهم بالایی از صادرات زعفران، در اختیار ایران است، اما برای صادرات زعفران باید با علم و دانش کافی اقدام کرد.

این مقاله را هم از دست ندهید:  سایت صادرات بهترین زعفران اصل قائنات

 

مطالب مرتبط

نظرات شما

قالب ووکامرس