بهترین انواع زعفران و خواص آن

بهترین انواع زعفران و خواص آن

آیا با انواع زعفران آشنایی دارید؟ بر چه اساس زعفران به انواع مختلف تقسیم بندی می شود؟ بهترین انواع زعفران کدام است؟ آیا در مورد خواص انواع زعفران اطلاعات دارید؟ از کجا میتوان بهترین انواع زعفران را خریداری کرد؟

انواع زعفران متفاوتی در بازار وجود دارد تقسیم بندی زعفران در ایران سه نوع اصلی را شامل می شود و انواع دیگر معمولاً حالتی خاص از این سه نوع می باشند.

در این میان انواع دسته، پوشال، و سرگل بیشتر به چشم می‌خورد. اساس تمامی این دسته بندی ها این است که چه قسمتی از رشته مربوط به گل زعفران، در محصول تهیه شده وجود داشته باشد.

زعفران دسته پایه ای ترین نوع زعفران بوده و از کنار هم چیده شدن تمامی یک رشته زعفران شامل کلاله و خامه با هم به دست می آید.

زعفران پوشال شامل بخش کلاله قرمز رنگ رشته زعفران به همراه ۱ تا ۳ میلیمتر از بخش و خامه زرد رنگ می باشد.
در زعفران سرگل بخش ریشه یا خامه به کلی حذف شده و کلاله ها به صورت جدا از هم و کاملا قرمز رنگ، زعفران خالص را تشکیل می دهند.هرچقدر میزان سفیدی زعفران کمتر باشد، مقدار نسبی کلاله بیشتر شده و قدرت رنگی آن افزایش میابد.

با جدا کردن زعفران سرگل از دسته، قسمت ریشه باقی می ماند که به آن سفیدی یا کنج گفته می شود.

از خواص انواع زعفران می‌توان به نشاط آور ،اشتها آور ، تقویت کننده حافظه، کمک کننده به هضم غذا و درمان بسیاری از بیماری ها اشاره کرد.

اگر میخواهید از خواص زعفران به نحوه احسن استفاده کنید، تهیه و خرید زعفران مرغوب اهمیت ویژه دارد. از آنجا که با کاهش کیفیت زعفران از اثربخشی خواص آن کاسته می شود، شرایط نگهداری و تهیه زعفران بسیار حائز اهمیت است.

فروشگاه زعفران ممتاز قائنات ضمن تهیه بهترین انواع زعفران همواره تلاش می‌کند مراحل ذخیره و نگهداری و بسته بندی زعفران تحت بهترین شرایط انجام گرفته تا عطر و بو، رنگ و ظاهر زعفران صدمه ندیده و کیفیت آن حفظ شود.

خرید و فروش انواع زعفران با ما در ارتباط باشید.

خرید زعفران قائنات , قیمت روز زعفران قائنات

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۵۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.