تولید بهترین پیاز زعفران مرغوب

تولید بهترین پیاز زعفران مرغوب

بهترین پیاز زعفران مرغوب را از کجا تهیه کنیم؟ بهترین پیاز زعفران در چه مناطقی تولید می شود؟ از کجا می توان بهترین پیاز تولیدی زعفران را با کیفیت مرغوب تهیه کرد؟

انتخاب و تهیه بهترین پیاز زعفران برای زراعت بسیار مهم است و کمیت و کیفیت محصول زعفران بستگی زیادی به جنس خوب و ماهیت پیاز زعفران مرغوب دارد. سعی کنید تا از پیازهای مزارع ۴ سال به بالا و درشت(البته حساسیت بیجا به خرج ندهید)، بدون زخم که جوانه های آن بدون آسیب باشد، استفاده نمود.

اندازه پیاز زعفران مرغوب متفاوت بوده و از ۱ تا ۱۲ گرم متغیر می باشد. پیازهایی با وزن بیش از ۸ گرم، از درصد گل آوری بالاتری برخوردار هستند، ولی قیمت آن هم به نسبت آن زیاد تر است. لذا توصیه می شود جهت برداشت گلهای بیشتر در مزرعه از پیازهایی با وزن بیش از ۲ گرم استفاده گردد. بهترین مقدار پیاز مصرفی در هکتار بین ۵ تا ۶ تن توصیه می شود.

پیاز زعفران در مناطق زعفران خیز از اوایل شهریور ماه تا اواخر آن کشت می گردد. و با توجه به اینکه دوره خواب واقعی پیاز زعفران از اواسط اردیبهشت ماه تا اواسط تیر ماه می باشد، بهترین تاریخ کشت پیاز زعفران در خرداد ماه توصیه می شود، زیرا باعث افزایش عملکرد زعفران در سال اول می گردد.

هر چقدر رطوبت در هنگام کاشت کمتر باشد، بهتر است. زیرا در گرمای شدید تابستانه در صورت وجود کنه در پیاز، رطوبت بالا باعث خواهد شد. شدت کنه در پیازها و شیوع آن در پیازهای سالم بیشتر گردد.

همچنین در صورتی که از سالم بودن پیازها مطمئن نیستید از آبیاری زعفران در تابستان جدا خودداری کنید.

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۵۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.