یک کیلو زعفران چند مثقال است؟

یک کیلو زعفران چند مثقال است؟

یک کیلو زعفران معادل چند مثقال است؟ قیمت هر مثقال زعفران چقدر است؟ قیمت یک کیلو زعفران چقدر است؟ از کجا میتوان یک کیلو زعفران درجه یک و اعلا قائنات را خریداری نمود؟

اواسط فصل پاییز برداشت گل زعفران آغاز می شود برداشت گل زعفران معمولا دستی ( به کمک دست) انجام میشود. در خراسان جنوبی از اوایل آبان تا اوایل آذر برداشت گل زعفران از مزارع کشاورزی انجام میگیرد. گرچه زمان برداشت زعفران به شرایط محیطی و زمین نیز بستگی دارد.

چیدن گلهای زعفران صبح زود و قبل از طلوع آفتاب انجام می شود تا کیفیت گل زعفران حفظ شود. از چیدن ۲۰۰۰ تعداد گل زعفران ۱۵ گرم زعفران خشک به دست می‌آید؛ بنابراین تهیه زعفران کار پر زحمتی است.

از طرفی چیدن به موقع گل زعفران و نگهداری از آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. گل زعفران عمر کمی داشته و چنانچه به موقع زعفران از آن استخراج نشود گلهای زعفران می پوسند و زعفران بد رنگ شده و کیفیت خود را از دست می دهد.پس از استخراج زعفران از گلبرگهای بنفش رنگ، بایستی زعفران را در شرایط مناسب خشک کرد.

در روش‌ های جدید زعفران را به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در دمای ۵۰ تا ۶۰ درجه سلیسیوس در دستگاه غربالی مخصوص خشک می‌ کنند. چنانچه شرایط نور، دما و رطوبت استاندارد نباشد؛ از عطر و رایحه زعفران کاسته شده و رنگ و طعم زعفران تغییر می کند.

از هر کیلو گل زعفران تقریبا ۳ مثقال زعفران خشک به دست می آید. البته این عدد بسته به کیفیت زعفران متفاوت خواهد بود.

زعفران منطقه قائنات به دلیل پرورش در آب و هوای مساعد و نیز دارا بودن شرایط اقلیمی منطقه از کیفیت بالایی برخوردار است. زعفرانی که از منطقه قائنات تهیه می‌ شود دارای کلاله های درشت و ضخیم می باشد بنابراین چون کلاله ها درشت و سنگین تر هستند از هر کیلو گل زعفران ممکن است بتوان ۳ مثقال زعفران تهیه نمود.

هر مثقال زعفران معادله ۴/۶۰۸ گرم زعفران می باشد و از آنجا که هر کیلو زعفران معادل ۱۰۰۰ گرم زعفران است، یک کیلو زعفران تقریباً ۲۱۷ مثقال زعفران می باشد.

قیمت یک مثقال زعفران

قیمت هر مثقال زعفران بسته به نوع زعفران متفاوت است. مثلا قیمت یک مثقال نگین نسبت به قیمت یک مثقال سرگل بالاتر می باشد.

شما می توانید با ورود به سایت فروشگاه زعفران ممتاز قائنات، قیمت مثقالی به روز انواع زعفران را مشاهده فرمایید.

با یک ضرب و تقسیم ساده میتوانید قیمت یک کیلو زعفران را نیز محاسبه کنید. فروشگاه زعفران ممتاز قائنات از تولیدکنندگان زعفران بوده و زعفران اعلاء قائنات را در مقادیر عمده و کیلویی به خریداران عمده زعفران عرضه می‌ کند.

کیفیت بالای همه محصولات و قیمت بسیار مناسب سبب استمرار همکاری صادر کنندگان و خریداران عمده زعفران با فروشگاه زعفران ممتاز قائنات شده است.

شما هم می‌ توانید خرید از فروشگاه ما را یکبار تجربه کنید.

همکاری با شما افتخار ماست.


خرید زعفران قائنات , قیمت روز زعفران قائنات

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۵۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.